Akcesoria do grzanego wina

Akcesoria do grzanego wina

Jeśli szukacie oryginalnego pomysłu na prezent to zestaw do grzanego wina będzie strzałem w dziesiątkę. Picie wina jest bardzo popularne i wiele osób zaczyna się interesować różnymi akcesoriami do wina. Otoczka winiarstwa staję się coraz bardziej powszechna. Chętnie kupujemy specjalnie dedykowane kieliszki do różnych rodzajów win, stojaki na butelki i całe mnóstwo książek o winie. Grzaniec to napój z bogatą historią. Napojem tym raczyli się już mieszkańcy starożytnego Rzymu. Wino podawali oni w specjalnych, kamionkowych naczyniach, które umożliwiały utrzymanie przez długi czas odpowiedniej temperatury. Przygotowanie grzanego wina w domu nie jest trudne nie wymaga żadnej tajemnej wiedzy. Warto więc zaopatrzyć się a potrzebne akcesoria do grzanego wina.

Będzie nam potrzebny dzbanek do grzanego wina – warto go kupić wraz z podgrzewaczem, może być wykonany z kamionki czyli ceramiki lub szklany. Grzane wino kojarzy nam się z zimą, górami i kominkiem. Do naszego pysznego wina będziemy potrzebować także ceramicznych kubeczków np. w góralskie wzory. Folklorystyczne wzory i dedykowane naczynia sprawiają, że wino otrzymuje niezapomniany aromat zimy. Oprócz dzbanków i kubków wśród akcesoriów do grzanego wina znajdziemy również szklanki z grubego szkła, podgrzewacze do grzanego wina i świeczki do podgrzewaczy. Takie naczynia z kamionki są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i przeznaczone są do serwowania grzanego wina i innych ciepłych napojów. Te akcesoria mogą być używane w kuchence mikrofalowej i myte w zmywarce.

Wino najlepsze do grzańca to wino półsłodkie lub półwytrawne, ale na rynku dostępne są także gotowe wina aromatyzowane przyprawami do grzańca. Sam przepis na doskonałego grzańca nie jest trudny ale nie wystarczy tylko podgrzać wino, aby otrzymać doskonały trunek. Miłośnicy dobrej grzańca znają nawet po kilka przepisów. Przygotowuje się je z owocami, przyprawami, a nawet warzywami. Najbardziej powszechny sposób to przelanie butelki wina do garnka i podgrzanie na niedużym ogniu. Dodajemy kilka plastrów pomarańcz, imbir i cynamon oraz gałkę muszkatołową oraz goździki. Jeżeli do przyrządzenia grzanego wina z pomarańczami wykorzystujemy wino półwytrawne, na koniec dodajemy do niego 1 łyżkę miodu. Podgrzewamy całość przez kilka minut, cały czas mieszając i nie doprowadzając do zagotowania. Wraz z zestawem do grzanego wina warto sprawić też książkę z przepisami. Może być doskonałym dodatkiem do zestawu kubków czy naczyń do przygotowywania tego trunku

Zobacz podobne wpisy