Akcesoria do łóżeczek

Akcesoria do łóżeczek – które są konieczne?

Akcesoria do łóżeczek to produkty, które rodzice wybierają bardzo chętnie. Doskonale zdaja sobie bowiem sprawę z tego, że nieprzerwany sen dziecka jest niezwykle istotnym elementem jego życia. Pozwala na prawidłowy rozwój, jednocześnie zapewniając rodzicom odrobinę spokoju w tym wymagającym dla nich czasie. Dlatego warto zastanowić się, które z nich mogą być potrzebne w pokoju malucha.

The form you have selected does not exist.

Moskitiera

Moskitiera to jedno z akcesoriów do łóżeczek, które jest wybierane niezwykle często. Zwłaszcza w okresie letnim. Niestety wzmożona aktywność owadów potrafi bardzo mocno wpłynąć na komfort snu malucha, który często śpi gorzej także przez wysokie temperatury. Aby zatem zadbać o jego wygodę i chronić delikatną skórę przed ewentualnymi ugryzieniami, warto zainwestować w podstawową moskitierę. Instaluje się ją w bardzo prosty sposób – równie łatwo można ją także zdjąć.

Ochraniacz do łóżeczka

To akcesorium, które z pewnością przyda się, gdy dziecko zacznie się kręcić w swoim łóżeczku. Im bardziej ciekawski maluch, tym większe ryzyko, że obije sobie główkę czy rączkę o kratki łóżka. Dlatego ochraniacze wykonane są z grubych, bardzo miękkich materiałów, by uniknąć ewentualnych kontuzji. Dla dzieci, które zaczynają podnosić się i opierać na łóżeczku warto wybrać także ochraniacze na brzegi łóżka. W ten sposób minimalizujemy ryzyko, że dziecko przewróci się i uderzy główką o któryś z brzegów.

Baldachim

Baldachim jest akcesorium, które pięknie wygląda przy łóżeczku dla dziecka, zwłaszcza w jasnych pomieszczeniach. Ma jednak także na celu zasłonięcie malucha i odcięcie go od wszystkich bodźców. To pomaga w zasypianiu i umożliwia bardziej komfortowy, nieprzerwany sen.

A jakie akcesoria do łóżeczek Was interesują najbardziej?

Podobne wpisy