Akcesoria do parzenia herbaty

Akcesoria do parzenia herbaty

Wśród bardzo dużej ilości akcesoriów do parzenia herbaty dostępnych na rynku warto wyszczególnić kilka najważniejszych. Przede wszystkim będą są to najpotrzebniejsze akcesoria takie jak: filtry do herbaty, zaparzacze, zawieszki na kubki, chaseny i chashaku oraz wiele innych. Dzięki tym niewielkim przedmiotom parzenie herbaty stanie się czystą przyjemnością.

The form you have selected does not exist.

Jednorazowe, papierowe filtry do herbaty są rewelacyjnym wynalazkiem ale słabo jeszcze znanym na polskim rynku. Przeznaczone są głównie dla osób ceniących wyśmienity smak dobrej herbaty i jednocześnie wygodę życia. Pozwalają połączyć przyjemność picia najlepszych herbat z łatwością użycia herbaty ekspresowej.
Najlepsze filtry wykonane są z ekologicznego, niechlorowanego papieru. Akcesoria do parzenia herbaty takiego jak filtry produkowane przy pomocy najnowocześniejszych urządzeń, z zachowaniem należytej staranności, są produktem najwyższej jakości, przyjaznym dla zdrowia. Dobre filtry do herbaty czy różnych mieszane ziół powinny przepuszczać wszystkie substancje czynne. Są dostępne w różnych wielkościach, najczęściej pakowane po 100 sztuk wystarczą na długi czas.
Bardzo popularnym akcesorium używanym do zaparzania herbaty jest zaparzaczka – najczęściej na sztywnej stalowej rączce wykonana ze stali nierdzewnej o charakterystycznym przewężeniu na środku długości, dodatkowo dopasowany pojemniczek na zaparzacz.
Inny rodzaj zaparzacza to też wykonane ze stali nierdzewnej kulki z dziurkami na luźnym łańcuszku, w które nasypuje się dowolny rodzaj herbaty i wkłada do kubka lub filiżanki.

Zaparzacze te przeznaczone są do parzenia herbaty bezpośrednio w filiżance. Pojemnik na końcu zaparzacza jest otwierany, żeby można było nasypać do niego herbaty. Zaparzacz doskonale może również służyć do mieszania cukru wsypanego do filiżanki.

Chasen – japońskie słowo, to wykonana z pojedynczego kawałka bambusa miotełka, którą spienia się matchę podczas ceremonii parzenia herbaty. Oczywiście niezwykle istotne jest używanie świeżej matchy, bo roztrzepanie jej nawet najwyższej jakości chasenem nie spowoduje osiągnięcia dobrych rezultatów.

Chashaku – też japońskie słowo, jest to mała bambusowa łyżeczka służąca do odmierzania herbacianego proszku. Używany jest do przygotowania tradycyjnie japońskiej herbaty matcha. Zwykle ma postać prostego bambusowego patyczka ze spłaszczoną i nieco wychyloną końcówką.

Dla osób, które lubią gadżety bardzo oryginalnym ale praktycznym przedmiotem będą zawieszki na kubki. Występują w różnych formach i kolorach. Jest to niebanalne rozwiązanie, które służy jako pojemniczek na zużytą torebkę lub miejsce na włożenie słodkiej przekąski.

Podobne wpisy