Akcesoria do przygotowania posiłków

Akcesoria do przygotowania posiłków

Chcemy jak najdłużej zachować sprawność umysłową oraz kondycję fizyczną. Pomogą nam w tym: odpowiedni dla nas sport, zdrowy styl życia oraz zdrowe odżywianie organizmu. Przygotowanie pełnowartościowych i zdrowych posiłków to podstawa zmiany stylu życia. W naszej ofercie znajdziecie Państwo akcesoria do przygotowania posiłków ułatwiające zdrowy styl życia. Nie trzeba do tego skomplikowanych przepisów, wystarczy porządny garnek lub inne urządzenie do gotowania na parze.

The form you have selected does not exist.

Taki sposób przyrządzania potraw zachowuje więcej witamin i wartości odżywczych w przeciwieństwie do tradycyjnego gotowania, gdzie woda wypłukuje ważne minerały. Warto poszukać odpowiedniego zestawu i najszybciej zacząć zdrowo gotować. Taki garnek do gotowania na parze posiada zazwyczaj trzy lub więcej elementów. Najniższy poziom to garnek na wodę, wyżej zakłada się sitka i różne pojemniku separujące poszczególne produkty oraz pokrywka. Specjalna budowa takich naczyń wpływa na przebieg procesu gotowana a finalnie na smak i soczystość posiłków. Takie naczynie jest wielofunkcyjne ponieważ pozwoli ugotować kilka rzeczy podczas jednego procesu.

Takie akcesoria do przygotowania posiłków na parze mogą być wykonane z garnków emaliowanych, aluminiowych, stalowych lub szklanych. Dużą popularnością cieszą się parowniki bambusowe, które umieszcza się na woku lub garnku o takich samych rozmiarach. Możemy kupić też same nakładki, wkłady do garnków, które już mamy w domu. Jest to tańsza wersja a w dużej mierze spełnią swoje zadanie. Poszukajmy takich akcesoriów wykonanych z silikonu lub stali nierdzewnej.

Kolejnym ważną zmianą w przygotowaniu zdrowych posiłków jest zamiana smażenia na pieczenie w piekarnik. Tłuszcz i długie smażenie pozbawiają pokarm wartości odżywczych. Wśród pomocnych akcesoriów do przygotowania posiłków są patelnie grillowe na których możemy szybko przygotować pierś z kurczaka czy łososia. Proces ten jest mniej szkodliwy, gdyż na takiej patelni nie musimy używać tłuszczu. Wybierzmy taką patelnię z powłoką która nie przywiera np. teflonową, ceramiczną lub granitową.

Duży wpływ na jakość naszych posiłków mają gotowe produkty, które zawierają konserwanty i inne niezbyt lubiane i dobrze wchłaniane składniki. Zamiast kupować makaron może zróbmy go samemu w domu. Przygotowanie ciasta jest bardzo proste a wycięcie długich cienkich kawałków makaronu pomoże nam krajalnica lub inna maszynka do przygotowania tego ulubionego posiłku. To same akcesoria do przygotowania posiłków może pokroić warzywa czy owoce. Rozdrobnić orzechy czy zioła. A to wszystko szybko zamienimy w pyszną sałatkę lub surówkę.

Podobne wpisy