Akcesoria do sushi

Akcesoria do sushi

Sushi to japońska potrawa, która bije rekordy popularności na świecie. W ostatnim czasie stała się bardzo chętnie kosztowana również u nas w kraju. Przygotowanie sushi w domu to bardzo ciekawa propozycja spędzenia czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Może to być jedną z atrakcji podczas przyjęcia lub imprezy firmowej.


Faktem jest, że samodzielne przygotowanie ładnie i estetycznie wyglądającego sushi nie jest taką prostą czynnością, Dla smakoszy sushi przygotowanie jego to prawdziwy rytuał. Warto więc zaopatrzyć się z akcesoria, które nam w tym pomogą. Będziemy potrzebować bambusowej maty, pałeczek, miseczek do sosu sojowego oraz półmisków. Oprócz akcesoriów do przygotowania sushi potrzebujemy również naczyń do serwowania. W Japonii tradycyjne talerze do sushi wykonuje się z miejscowej ceramiki. Ich kształt jest zwykle podłużny, może to być prostokąt, ale najważniejszą cechą tych naczyń to minimalistyczny design łączący się z elegancją. Taką zasadą możemy kierować się również w Polsce, wybierając talerze, półmiski i miseczki do sushi.

Oczywiście akcesoria do sushi to jedno ale nie należy zapominać o zakupie specjalnie przeznaczonego do sushi ryżu z dodatkiem octu ryzowego, wodorostów nori i ulubionych surowych ryb. Kraj kwitnącej wiśni kojarzy nam się z tym ekskluzywnym przysmakiem natomiast jest on zdrowym i naturalną potrawą spożywaną na co dzień. Wymaga tylko odpowiedniego podejścia i odpowiednich akcesoriów. Wymieniona wyżej wodorosty zwija się w rulony za pomocą maty bambusowej. Ale na w ofercie dostępnych akcesoriów do sushi można znaleźć już sushi makera – czyli urządzenie, które pomoże nam w odpowiedni sposób zwinąć ruloniki z ryżem i rybą. Gdy mamy już gotowe sushi trzeba je estetycznie pociąć na małe kawałeczki i położyć na specjalnych półmiskach. Goście wybierając sobie po kawałeczku z różnych rodzajów samodzielnie komponują sobie swój zestaw smakowy. Sushi spożywa się rękami lub pałeczkami – nie ma jakiś sztywnych zasad, których należy się trzymać. Każdy z częstujących się powinien mieć swoje pałeczki, miseczkę do sosu sojowego oraz talerzyk na wybraną porcję sushi. Te malutkie talerzyki wykonuje się z ceramiki i kształtem nawiązują do półmisków. Wybierając akcesoria do sushi pamiętajmy też o naczyniu do wasabi i marynowanego imbiru.

Zobacz podobne wpisy