akcesoria do szparagów

Akcesoria do szparagów

Szparagi najlepiej smakują w okresie wiosenno-letnim kiedy są dostępne świeże. A jak je ugotować, żeby zachować ich niezwykłe walory smakowe bez konieczności dzielenia na mniejsze kawałki? Jednym z akcesoriów do szparagów, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie są wysokie garnki przeznaczone do ich gotowania. To wąski ale wysoki garnek o pojemności około 3-4l wykonany najczęściej ze stali nierdzewnej. Są pięknie wykonane a wewnątrz posiadają miarkę do odmierzania płynów i odpowiednio wyprofilowany brzeg ułatwiający przelewanie płynów. Garnek do szparagów wyposażony jest w szklaną pokrywkę, która umożliwia obserwacje procesu gotowania. W tym specjalnym naczyniu ugotujemy też makaron spaghetti albo kukurydzę.

The form you have selected does not exist.

Te bardzo zdrowe i smaczne warzywo ugotujemy też w normalnym dużym garnku jeśli dokupimy dodatkowo wkład do gotowania szparagów. To taki koszyczek -sito, w którym umieszczamy na stojąco szparagi a całość możemy włożyć do dużego garnka. Pamiętajmy włożyć je główkami do góry niezależnie czy gotujemy białe czy zielone szparagi. Wodę wlewamy poniżej poziomu główek i gotujemy pięć minut zielone a dziesięć białe. Takie ugotowane w całości warzywo pięknie prezentuje się na talerzu. Kupując szparagi wybierzmy te o średniej grubości z zamkniętymi o wilgotnymi końcami. Przerośnięte łodygi są zazwyczaj włókniste i nie są już tak apetyczne jak młode i świeże.

Zanim ugotujemy nasz afrodyzjak wstępnie możemy obrać go specjalną obieraczką. To narzędzie wykonane z nierdzewnej stali posiada taki kształt, że z łatwością zdejmiemy skórkę szparaga. Ostrze tej obieraczki można przestawić tak aby odpowiednio dopasować do grubości warzywa. A ergonomiczna rączka dobrze trzyma się w dłoni. Twarde końcówki szparaga najlepiej odciąć około 1/3 odległości od dołu. Aby estetycznie nałożyć te długie i wąskie warzywo z pomocą przychodzą nam eleganckie i praktyczne szczypce, którymi szybko w precyzyjnie chwycimy pożądaną ilość. Takim akcesorium do szparagów z powadzeniem wyciągniemy też spaghetti czy inne warzywa.

Podobne wpisy