Artykuły jednorazowe do żywności

Artykuły jednorazowe do żywności

Naczynia, opakowania i pojemniki jednorazowego użytku do przechowywania żywności cieszą się od dawna dużą popularnością. Są bardzo pomocne w podróży lub podczas spaceru. Mamy szeroki wybór jednorazowych opakowań i naczyń. Możemy kupić talerzyki, sztućce, woreczki, słomki czy kubeczki. W takim papierowym kartoniku przynosimy ciastko z cukierni w nienaruszonym stanie. Albo serwujemy dzieciom lemoniadę w upalny dzień w ogrodzie.

The form you have selected does not exist.

Do niedawna nie było dużego wyboru i takie artykuły jednorazowe do żywności kojarzyły nam się wyłącznie z plastikiem. Dziś odchodzi się od tego nie ekologicznego tworzywa na rzecz biodegradowalnych materiałów, papierowych lub jadalnych np. z otrąb. Wybór talerzyków czy kubeczków jednorazowych jest tak duży, że na każde przyjęcie dla znajomych możemy mieć inny rodzaj lub kolor. Produkowane są w całych seriach np. z motywem typowo letnim w niedużych opakowaniach po kilka sztuk. Dzięki temu kupimy tylko tyle ile jest nam potrzeba i nie będą zalegać nam w kuchennych szafkach do następnego lata. Producenci zadbali abyśmy w takim jednorazowym zestawie mogli kupić obrus, naczynia, sztućce, serwetki czy słomki. Naczynia te doskonale sprawdzą się podczas pikniku na łące, grilla w ogrodzie a także podczas przyjęcia urodzinowego dla całej gromadki dzieci. W specjalne opakowania jednorazowe zapakujemy gościom ciasto, które mogą zabrać ze sobą do domu.

Świadomi konsumenci, wybierając pojemniki na żywność coraz częściej decydują się na wybór opakowań wielokrotnego użytku lub ekologicznych jednorazowych. Zwracają uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są jednorazowe pojemniki na jedzenie kupowane na wynos. Dobrze, żeby to był materiał biodegradowalny, czyli łatwo ulegający rozkładowi. Branża gastronomiczna zużywa tych naczyń najwięcej więc ogromne znaczenie ma czy będą to opakowania papierowe czy plastikowe.

Podobne wpisy