bulionówki

Bulionówki

Eleganckie, zazwyczaj białe bulionówki to jeden z elementów zastawy stołowej. Służą do serwowania gorących i zimnych zup, kremów i chłodników. Swoim kształtem przypominają trochę filiżanki ale są od nich znacznie większe i przede wszystkim szersze. Najchętniej wybierane są te z dwoma uszkami po bokach ale występują też bulionówki bez uszek lub tylko z jednym. Wraz ze spodeczkiem stanowią elegancki komplet, który coraz częściej gości na naszych stołach. Bulionówki stosuje się zamiennie wraz z głębokimi talerzami, które zazwyczaj kupujemy razem z całym serwisem obiadowym. Idealnie odmierzają porcje rosołu, barszczyku czy pomidorowej.
Szukając na rynku bulionówek możemy spotkać się też z ich innym określeniem a mianowicie – flaczarki ale, mowa jest o tym samym naczyniu do serwowania gulaszu i zup.

The form you have selected does not exist.

Rzadziej spotykany model bulionówki posiada pokrywkę, która zapobiega zbyt szybkiemu wystudzeniu się płynu wewnątrz. Sama specyficzna budowa tego naczynia i jego odporne szkło pozwala dłużej utrzymać odpowiednią temperaturę podania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą bulionówek. Możemy wybrać taki wzór jaki najbardziej przypadnie naszemu gustowi. Te klasyczne z ceramiki lub bardziej eleganckie wykonane z porcelany. Są okrągłe i pękate lub bardziej nowoczesne i kanciaste. Zazwyczaj wszystkie modele można zmywać z zmywarce i podgrzewać w mikrofalówce ale kupując wybrany model zachęcamy do sprawdzenia w opisie producenta.

Wybierając bulionówki do codziennego użytku pamiętajmy o ich szerszym zastosowaniu i kupmy te większe. Są uwielbiane przez dzieci bo w tych szklanych mleko z płatkami wygląda bajkowo. Mogą służyć nam jako salaterki do podania mizerii z ogórków lub budyniu czy innego deseru. Także nigdy za wiele bulionówek w gospodarstwie domowym, pomysłowa gospodyni będzie wiedziała jak je zagospodarować a następnie zaprezentować swojej rodzinie i bliskim.

Podobne wpisy