Butelka termiczna – czym kierować się podczas wyboru?

Butelka termiczna – czym kierować się podczas wyboru?

Butelka termiczna, podobnie jak kubek termiczny, to akcesorium niezwykle popularne – zresztą nie bez przyczyny. Ułatwia życie w duchu less waste, który zakłada między innymi marnowanie mniejszej ilości plastiku. Obecnie chyba w każdej kawiarni czy restauracji możemy wziąć gorący bądź zimny napój na wynos do własnej butelki termicznej,

The form you have selected does not exist.

by nie używać do tego jednorazowych naczyń i jednocześnie cieszyć się odpowiednią temperaturą kawy czy mrożonej herbaty. Na co jednak zwrócić uwagę wybierając butelkę termiczną, by służyła nam dobrze i długo?

Butelki termiczne a czas utrzymania temperatury

W zależności od wykorzystanego materiału oraz jego grubości, butelka termiczna może utrzymywać temperaturę przez różną ilość godzin. Optymalny czas podtrzymania temperatury gorącego napoju to cztery godziny. Dlatego to powinno być dla nas minimum, zwłaszcza jeśli często jesteśmy w drodze.

Materiał butelki termicznej ma znaczenie

Butelki termiczne powinny być wykonane z solidnego materiału, takiego jak stal nierdzewna, która nie tylko utrzymuje temperaturę napoju, ale także zapewnia nam komfort użytkowania. Dotyczy to dwóch kwestii – przenikania zapachu i nagrzewania się. Butelka ma być akcesorium uniwersalnym, dlatego nie może pochłaniać zapachów, które później zmniejszają przyjemność z picia wody czy kawy. Poza tym nie powinna nagrzewać się od gorących napojów, by można było korzystać z niej w każdej sytuacji. Podwójne ścianki powinny nam to zapewnić.

Kolorowy design butelki termicznej

Butelki termicznej to nie tylko chwilowa moda – to sposób na realizowanie konkretnego stylu życia. Osoby, które starają się żyć zgodnie z zasadami less waste nie muszą jednak być zmuszone do korzystania z szarych, smutnych butelek, jakie kiedyś można było znaleźć w sklepach. Obecnie design butelek czy kubków termicznych zaskakuje swoim bogactwem, nie tylko pięknie się prezentując, ale także zachęcając do dbania o środowisko. W takiej sytuacji wszyscy są wygrani.

Podobne wpisy