Butelki na oliwę

Butelki na oliwę i ocet

Butelka na oliwę i ocet to przede wszystkim pięknie wyglądające naczynia, które będą ozdobą każdego stołu czy blatu w kuchni. Są ponadczasowe i bez wątpienia sprawdzą się w każdym gospodarstwie domowym. Możemy zakupić dwie oddzielnie buteleczki jedna na oliwę a druga buteleczka na ocet. Takie naczynia są łatwe w użyciu oraz bez problemu napełnimy je w kolorową zawartością. Najbardziej popularne butelki na oliwę i ocet balsamiczny czy jabłkowy produkowane są ze szkła. Zamknięcie to pięknie wykonane i ozdobione korki lub zakrętki. Dużym powodzeniem cieszą się butelki na oliwę zamykane korkiem z drewna bambusowego. Szczelność i świeżość płynów w tym przypadku gwarantują gumowe uszczelki zamontowane wewnątrz butelki. Możemy nalać do środka nie tylko oliwę ale także sos sojowy czy rybny lub popularną w kuchni polskiej maggi.

The form you have selected does not exist.

Kolejnym zaskakującym modelem jest jedna butelka zawierająca dwa oddzielne pojemniki w środku w które niezależnie możemy wlać oliwę i ocet. Płyny nie zmieszają się a nalewając możemy użyć obu w tym samym czasie tworząc piękny wzór na talerzu lub zupełnie osobno. To rozwiązanie wśród butelek na oliwę i ocet cieszy się niezwykłym zainteresowanie ponieważ wygląda to bardzo innowatorsko i gustownie. Tworząc w kuchni niepowtarzalny charakter i wygląd.

Dziś możemy wybierać także w butelkach produkowanych z bardzo wysokiej jakości plastiku więc trudno będzie na pierwszy rzut oka rozróżnić je od tych szklanych a będą tańsze i lżejsze. Coraz częściej decydujemy się na zakup osobno przyprawnika z solą i pieprzem a oliwę i ocet serwujemy na stół w pięknych buteleczkach lub innych stylowo wyglądających naczyniach. Takie pojemniki nie muszą być szklane. Wielbiciele prostoty i minimalistycznego stylu mogą wybrać ceramiczne butelki na oliwę czy ocet. Taki ponadczasowy wygląd świetnie będzie pasował do kuchni nowoczesnych jak i klasycznych. Uroku butelkom na oliwę dodają metalowe dodatki i ozdobniki.

Podobne wpisy