Butelki na wodę

Butelki na wodę i napoje

Powszechna świadomość zdrowego stylu życia spowodowała, że coraz częściej sięgamy po wodę jako codzienny napój. Wodę lub zdrowe soki zabieramy też do szkoły, do pracy czy na wycieczkę lub spacer. Woda w pięknych szklanych butelkach zagościła na naszych stołach podczas zwykłych codziennych posiłków a także na przyjęciach i różnych uroczystościach. Mamy ogromny wybór możliwości podania zimnego napoju. Może to być słoik ze słomką, butelka z filtrem lub pięknie zdobiona szklana butelka z szczelnie zamykanym korkiem. Wprowadź słoneczny klimat do kuchni czy salonu i ciesz się fantastyczną letnią aurą dzięki naczyniom, które potrafią poprawić nastrój. Podczas gorących dni nie tylko podajemy zimne napoje gościom, ale także staramy się zabierać je wszędzie ze sobą. Butelka na wodę lub sok to także stylowy i praktyczny gadżet, który sprawdzi się trakcie spacerów, w szkole, pracy, a także podczas podróży.

The form you have selected does not exist.

Jakie butelki wybrać aby przede wszystkim woda w nich zawarta zachowała swoje właściwości? Najbardziej popularnym i właściwym wyborem to szkło. To niewątpliwie idealne rozwiązanie jeśli chcemy zachować smak i zapach napoju. Szklane butelki na wodę lub soki nie wchodzi w reakcje z żywnością. Każdy pamięta zapach wody, po kilku godzinach trzymania jej w plastikowym bidonie z poprzedniej epoki. Nie było to przyjemne a dziś wiemy też, że nie zdrowe. Wybór zdrowego naczynia na wodę czy sok zależy tylko od naszego gustu i preferencji, dzięki niemu możemy wykreować atmosferę wakacyjnego luzu i swobody. Możemy zdecydować się na cięższe butelki ze stali nierdzewnej ale bardzo solidnie wykonane i na pewno posłużą nam na lata. Jeśli wolimy widzieć zawartość to odpowiednim wyborem będzie butelka z borowo-krzemowego szkła. A jeśli szukamy czegoś super lekkiego to ekologiczna butelka z trzciny cukrowej będzie doskonałym wyborem. Takie butelki należy myć ręcznie w niezbyt ciepłej wodzie natomiast te ze szkła możemy wyparzać nawet gorącą wodą i bez problemu myć w zmywarce.

Butelki z wkładem chłodzącym i na owoce

Genialnym rozwiązaniem na wycieczkę lub podróż będzie butelka termiczna. Ten genialny wynalazek ma wiele praktycznych zastosować w życiu codziennym. Niezależnie od tego gdzie się wybieramy i jaka będzie wtedy pogoda mając napój w butelce termicznej możemy cieszyć się ciepłą kawą i herbatą lub super chłodną wodą. Jeśli chcemy zapewnić dziecku pyszny sok lub inny zdrowy napój podczas zajęć w szkole to taka termiczna butelka na wodę będzie bardzo dobrym wyborem. Dodatkowo posłuży naszym pociechom przez długi czas i nie będzie potrzeby wydawania pieniędzy na napoje kupowane w szkolnym sklepiku. Gdy nasze pociechy biegną po szkole na długi trening to wybierzmy butelkę o większej pojemności np. 750ml. Dodatkowo wrzućmy do butelki termicznej kostkę lodu co zapewni chłodzący napój nawet w upalne dni. Butelki na wodę dedykowane na wycieczkę czy jako butelka sportowa produkowane są w smukłym kształcie aby pewnie trzymały się dłoni ale przede wszystkim zmieściły się do wąskich przegródek w plecaku czy torbie. Wybierając butelkę na wodę czy inny napój zwracamy uwagę na pojemność oraz materiał z jakiego została wyprodukowana ale nie zapomnijmy o kolejnej ważnej jej charakterystyce. Taka butelka, aby była w pełni funkcjonalna musi być szczelna i zapewnić komfort picia. Możemy wybrać dobrze zakręcane gwintowane nakrętki, silikonowe korki lub dodatkowo zabezpieczone przed wylaniem specjalnie zaprojektowane blokujące guziki.

Nowoczesnym i przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem będzie butelka z wymiennym filtrem. Umieszczony wewnątrz naczynia mały filtr sprawia, że powszechnie dostępna woda z kranu staje się zdatna do picia. Taka butelka z filtrem oczyszcza wodę, sprawiając że staje się ona zdrowsza i lepsza w smaku. Zakup jednego filtra starcza na długo, dzięki czemu oszczędzamy pieniądze, które przeznaczane były co dzień na zakup wody mineralnej. Taka butelka wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa, jest lekka i praktyczna, a przy tym wygląda designersko. Butelka na wodę z filtrem doskonale wpisuje się w trend bycia ekologicznym.

Dla amatorów smakowej wody świetnym rozwiązaniem będą butelki na wodę ze specjalnymi dokręcanymi wkładami na owoce, zioła i lód. Taka butelka nie dość, że poręczna i praktyczna to jeszcze będzie pięknie prezentowała kolorową zawartość. Wybierajmy takie butelki na wodę i soki aby można je było po całym dniu użytkowania dokładnie i szybko umyć: ręcznie lub w zmywarce.
Wraz z rosnącą ekologiczną wiedzą wybieramy najczęściej szklane butelki na wodę i inne napoje. Dzięki temu przyczyniamy się do zmniejszenia zużycia plastiku i dbamy o środowisko naturalne. Spożywanie wody ze szklanych pojemników czy to będą butelki, dzbanki czy bidony jest przede wszystkim zdrowsze. Nie wszystkie bowiem opakowania plastikowe nie zawierają szkodliwego dla zdrowia a nawet toksycznego bis fenolu A. Picie wody z plastikowych butelek PET absolutnie nie jest wskazane dla kobiet w ciąży, ponieważ toksyczne bis fenole, które przenikają do wody, powodują nieodwracalne osłabienia rozwoju układu nerwowego oraz immunologicznego u płodu.

Podobne wpisy