Dekoracje na ścianę to coraz częściej wykorzystywany sposób na wizualną zmianą pokoju – zarówno niemowląt jak i starszych dzieci. Które z nich warto wykorzystać? Jak stworzyć zupełnie nowy pokój wybierając tylko kilka akcesoriów?

Imię dziecka

Personalizowanie pokoju dziecięcego to świetny sposób na uatrakcyjnienie go i sprawienie, by zarówno dziecko jak i rodzice czuli się w nim świetnie. Przytulne przestrzenie korzystają na wykorzystaniu dekoracji na ścianę, takich jak litery wykonane z różnych materiałów. Wystarczy odpowiednio dobrać kolorystykę i zamocować je na ścianie lub też przykleić. Warto pamiętać, że niektóre półki tworzone są w kształcie liter – to genialny pomysł na przyrządzenie dwóch pieczeni na jednym ogniu, dekorując pokój i korzystając z dodatkowej półeczki.

Naklejki na ścianę

Dekoracje ścienne to także bardzo kolorowe i kreatywne naklejki, które potrafią przenieść nas w zupełnie inny świat – świat marzeń sennych czy bajek. Z łatwością możemy spersonalizować w ten sposób pokój starszego dziecka czy niemowlęcia. Przyjacielskie króliczki, chmurki lub gwiazdy na suficie czy mapy, wybór jest ogromny.

Lustra i zegarki

Chociaż mogłoby się wydawać, że tego typu akcesoria są raczej wybierane do salonów czy sypialni, w pokojach dziecięcych także pięknie się prezentują. Na rynku znaleźć można wiele niezwykłych luster czy zegarków w przeróżnych kształtach, które doskonale dopasują się do pokoju dziecięcego. Zwierzątka, chmurki czy gwiazdki w różnych kolorach to świetny sposób na połączenie dekoracji z praktycznym zastosowaniem.