Dekoracje pokoju dziecka

Dekoracje pokoju dziecka – jak urządzić pokój malucha?

Dekoracje pokoju dziecka pozwalają na spersonalizowanie przestrzeni, w której maluch będzie przebywać przez większość czasu. Dlatego wielu rodziców decyduje się na to już przy urządzaniu pokoiku niemowlęcia. Dekorowanie pokoju dla dziecka jest tym bardziej istotne, gdy jest ono już starsze i samodzielnie może wybrać przedmioty, które mu się podobają. W jaki sposób urządzić pokój malucha, by współgrał on z dzieckiem, nami i resztą mieszkania?

The form you have selected does not exist.

Dostosuj akcesoria do wielkości pokoju

Nierzadko na pokój dziecka wybiera się najmniejsze pomieszczenie w mieszkaniu czy domu. Dziecko, zwłaszcza niemowlę, nie potrzebuje ogromnych przestrzeni. Nie zmienia to jednak faktu, że wygląd pokoju powinien być przestrzenny, by wywoływać przyjemne odczucia po wejściu do niego. Wielu rodziców decyduje się na jasne kolory w pokoikach dziecięcych i jest to strzał w dziesiątkę. Powiększa to optycznie przestrzeń, a także sprawia, że pokój jest niezwykle przytulny, nawet gdy wybieramy zimną barwę taką jak niebieski.

Jeśli mamy niewiele przestrzeni w pokoju niemowlęcia czy starszego dziecka, warto także pomyśleć o praktycznych organizerach, w których można przechowywać ubranka czy zabawki. Wystarczy schować je pod łóżko lub do szafy. A skoro o szafie mowa – wykorzystajmy nie tylko ją. Do przechowywania najważniejszych rzeczy dziecka mogą służyć także półki na ścianie. Umieścimy tam na przykład zabawki czy książki.

Nie zapominajmy także o lampkach do pokoju dziecięcego. Początkowo warto zainwestować w projektor, który nie tylko daje skąpe światło, ale także usypia niemowlę i uspokaja je. Do tego konieczny będzie także zakup niewielkiej lampki na stolik, która ułatwi nocne karmienie rodzicom.

Podobne wpisy