Deski do krojenia

Deski do krojenia

Deska do krojenia nie musi być zwykła, plastikowa, która szybko się zużywa i brzydko wygląda. Do wyboru mamy piękne deski wykonane z różnych gatunków drewna albo szklane czy granitowe. Występują w wielu rozmiarach od małych do szybkiego przekrojenia cytryny do tych większych na których możemy szatkować warzywa lub kroić mięso. Zazwyczaj używamy różnych desek i każda ma swoje indywidualne przeznaczenia.

The form you have selected does not exist.

Możemy kupić kilka desek w różnych rozmiarach spakowanych w pięknym etui lub stojaku, które z przyjemnością postawimy na kuchennym blacie. Ten praktyczny element wyposażenia kuchni może być również bardzo eleganckim elementem dekoracyjnym. Deska do krojenia dobrana do naszych gustów i preferencji jest przechowywana na blacie i pięknie go uzupełnia. Pomaga nam w utrzymaniu kuchni w czystości bo nie musimy zbierać okruszków po całym blacie. Chroni też stół czy blat przed porysowaniem lub pocięciem. Deski zawsze mamy pod ręką i możemy w każdej chwili je użyć. Dobry kucharz wie, że ostry nóż i deska do krojenia to niezbędne wyposażenie każdej kuchni.

Te drewniane najbardziej cieszą się popularnością użytkowników. Możemy wybrać deski do krojenia wykonane z drewna bukowego, dębowego lub czereśni. Drewno posiada naturalne właściwości antybakteryjne, a małe nacięcia powstałe podczas krojenia zasklepiają się samoczynnie. Żeby posłużyła nam długi czas w niezmienionym wyglądzie warto zapoznać się z instrukcją, którą producent dołącza do takiej deski. Znajdziemy tam informacje jak ją czyścić i konserwować. Nową deskę drewnianą przed pierwszym użyciem należy dobrze umyć, a następnie zaimpregnować olejem roślinnym lub mineralnym. Czynność taką powtarzamy co jakiś czas.

Wśród szerokiej gamy tworzyw, z których produkowane są deski do krojenia znajdziemy też ciekawe produkty wykonane z polipropylenu znane jako silikonowe. Ich zaletą jest to, że dobrze przylegają do podłoża, podczas używania nie przesuwają się, nie tępią noży i można je myć w zmywarce. Ich ogromną zaletą jest mała powierzchnia, jaką zawierają podczas przechowywania. Wadą tego typu desek jest łatwość ich uszkodzenia podczas krojenia.

Szklane deski są bardzo estetyczne i długo zachowują swój pierwotny wygląd. Jak wiemy właściwości szkła powodują, że są one idealnie gładkie a przez to antybakteryjne i nie wchłaniają żadnych zapachów. Możemy kupić szklaną deskę do krojenia we wszystkich kolorach i wzorach. Ich mycie jest łatwe, choć wymaga większej ostrożności.

Podobne wpisy