Deski do serów

Deski do serów

Producenci desek do serów mają nie lada wyzwanie aby wymyślać coraz to bardziej fantazyjne zestawy. Te zazwyczaj okrągłe drewniane deski mają wyrzeźbione miejsca na ser, wędlinę, owoce a nawet noże do ich krojenia. Te naczynia do podawania serów mogą mieć różne wymiary i konstrukcje. Dostępne są deski do serów i wędlin z marmuru, szkła, porcelany lub różnych rodzajów drewna. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą desek i noży specjalnie dedykowanych do serwowania różnych gatunków serów.

Taka forma podania ale przede wszystkim odpowiedniej ekspozycji sprawia że taka deska serów jest prawdziwą ozdobą przyjęcia czy nawet zwykłej kolacji. Takie obrotowe deski możemy z powodzeniem wykorzystać do serwowania innych potraw. Pięknie się prezentują w kuchni czy jadalni. Możemy je postawić lub powiesić na ścianie. Ciekawą propozycją jest deska wykonana z bambusa wraz z połączonymi uchwytami na nożyki i widelce do sera wykonane ze stali nierdzewnej. To ciekawe połączenia jest niezwykle praktyczne ponieważ mamy wszystko to co potrzeba w jednym miejscu a dodatkowo to ładnie wyglądający przedmiot, który może na stałe być wyeksponowany w kuchni.

Taka spersonalizowana deska może zawierać imię lub jakąś dedykacje i będzie dobry prezentem dla smakoszy serów. Bardziej rozbudowane zestawy są złożone z dwóch desek, które można rozłożyć lub odkręcić. Jest to zaskakujące połączenie dla obdarowanego ponieważ całkiem zwyczajnie wyglądająca deska z zewnątrz może wewnątrz zawierać dodatkowe akcesoria.
Jeśli chcemy wybrać bardziej uniwersalną deskę do serów zdecydujmy się na szklaną. Przede wszystkim można ją myć w zmywarce, jest higieniczna i bezzapachowa. Może służyć do podawania serów i wędlin a przy innej okazji do serwowania ciast czy owoców.

Przemyślanym zakupem będzie taka deska do serów, która występuje w komplecie z wypukłą szklaną lub plastikową pokrywką. Taki zestaw możemy z powodzeniem wykorzystać podczas letnich przyjęć w ogrodzie czy na tarasie. Będzie idealnym naczyniem również na inne potrawy, które chcemy schronić przed niezbyt lubianymi wścibskimi owadami.

Zobacz podobne wpisy