Akcesoria dla niemowląt – jakich akcesoriów potrzebujesz?

Akcesoria dla niemowląt i ich rodziców liczą się nie tylko jedzenie i pieluszki, chociaż w pierwszych miesiącach ciąży oraz na początkowym etapie rozwoju dziecka, myśli się głównie o tym. Jednak akcesoriów, które rodzice muszą skompletować w etapie przygotowania, jest znacznie więcej. Które z nich będą konieczne w pokoju malucha? Bez których się nie obejdzie?

The form you have selected does not exist.

Łóżeczko dla niemowlęcia

Łóżeczko powinno być jednym z pierwszych mebli zakupionych z myślą o nowym członku rodziny. Zakup daje ogromny komfort rodzicom, jednocześnie pozwalając im zrzucić duży ciężar z barków – podobnie sprawy mają się z zakupem wózeczka. To spore wydatki, bez których jednak się nie obejdzie. Wybierając łóżeczko dla niemowlęcia pamiętajmy o tym, by było ono bezpieczne – powinien to być kojec, przez który dziecko nie wystawi główki w momencie, w którym zacznie się już podnosić. Nie zapomnijmy także o wygodnym materacu oraz kompletach pościeli – minimum trzech wraz z prześcieradłami.

Akcesoria do karmienia

Mamy, które planują karmić piersią, czasami nie myślą o tym, jak bardzo potrzebują akcesoriów do karmienia. Butelki będą konieczne podczas spacerów, natomiast laktator – w momencie, w którym kobieta będzie musiała pozbyć się nadmiaru pokarmu. Do tego dochodzą także osłonki na brodawki, które zapewniają ukojenie piersiom po karmieniu. Kobiety nierzadko wybierają także poduszki do karmienia, które umożliwiają im wygodne ułożenie się podczas trzymania dziecka – bez nadwyrężania kręgosłupa.

Jakie jeszcze akcesoria są niezbędne podczas pierwszych miesięcy życia dziecka? Sprawdźcie naszego bloga, na którym umieszczamy informacje dotyczące między innymi wyboru podstawowych produktów dla dziecka.

Podobne wpisy