aida to doświadczony dom projektowy, który tworzy kamionkę, porcelanę, szklanki, sztućce i przybory kuchenne do nowoczesnego stołu i domu.

Firma została założona ponad 60 lat temu i przez lata tworzyła wiele popularnych zestawów obiadowych i wzorów, na przykład Poul Pava i najlepiej sprzedający się zestaw obiadowy w Danii, Atelier, który został wprowadzony na rynek w 1984 roku i nadal jest na rynku. aida podąża za trendami w czasach, nie narażając własnych wartości, takich jak jakość, dobre wykonanie, funkcjonalność i stosunek jakości do ceny.

Ostatnio aida wprowadziła na rynek minimalistyczny, zaprojektowany przez architekta zestaw obiadowy ENSŌ, a także RAW, gamę wyrobów kamionkowych zaprojektowanych we współpracy z duńską sławą Christiane Schaumburg-Müller. RAW jest zakorzeniony w starej duńskiej fabryce kamionki Søholm, której duże archiwa i know-how nabyte w 1996 r. Odtąd cenna wiedza Søholm na temat kamionki pozostawi ślad na jeszcze większej liczbie zestawów i wzorów kolacji aida.

Dzisiaj aida zatrudnia około 30 osób i znajduje się blisko morza w pobliżu Århus.