Dzbanki - porcelanowe

Dzbanki – porcelanowe, szklane a może miedziane ?

Dzbanki – porcelanowe, szklane a może miedziane ? Jak wybrać odpowiedni dzbanek do kuchni ? Wybór rzeczywiście jest bardzo duży. Mamy zatrzęsienie wzorów, kolorów, rozmiarów a nawet tworzyw. Zazwyczaj używamy trzech lub czterech dzbanków w naszym domu czy mieszkaniu. Najczęściej korzystamy z dzbanka do wody czy soku – wtedy wybieramy szklany. Jest bardzo praktyczny ponieważ widać zawartość ale przede wszystkim ładnie się prezentuje na stole czy blacie kuchennym. Ostatnio bardzo dużą popularnością cieszą się dzbanki na wodę z filtrem – są ekonomiczne i ekologiczne bo nie musimy kupować ogromnych ilości wody w jednorazowych butelkach.

The form you have selected does not exist.

Smakosze kawy czy herbaty wybierają jednak bardziej klasyczne porcelanowe dzbanki. Ich kształty w wzory przypominają prawdziwe dzieła sztuki. Cieszą oko swoją stylistyką ale przede wszystkim bardzo dobrze trzymają się w dłoni. Dzbanki do kawy czy herbaty zazwyczaj kupujemy w zestawie wraz z filiżankami, kubkami, cukiernicą i mlecznikiem. Bardzo przydatnym elementem dodatkowym do dzbanka jest podgrzewacz, który dba o to aby nasza kawa czy herbata była długo utrzymywała swoją temperaturę.

Warto zwrócić uwagę na dzbanki miedziane, które zgodnie z ayurvedą wykorzystywane są do oczyszczania wody. Miedź w odpowiednich ilościach przedostaje się do organizmu, wspierając pracę układu pokarmowego, wątroby i nerek, a także oczyszczając ciało z toksyn. Dlatego właśnie miedziane dzbanki polecane są również sportowcom czy osobom prowadzący bardzo zdrowy, przemyślany tryb życia. Taki miedziany dzbanek jest często wybierany na prezent ponieważ pięknie wygląda i ma swoją zdrowotna funkcję. To bardzo efektowny i gustowny prezent na wyjątkowe okazję takie jak ślub, rocznicę czy urodziny. Miedź doskonale wpasowuje się w każdy design, jednak pożądana jest zwłaszcza przy wystroju rustykalnym i klasycznym.

Podobne wpisy