Figurki – przeżytek czy nowa moda?

Figurki – przeżytek czy nowa moda?

Figurki nierzadko kojarzą nam się z przestrzenią starych mieszkań, wypełnioną bibelotami zbieranymi przez lata w różnych miejscach. „Każde z innej parafii” – jak zwykło się mówić. Jednak obecnie figurki nadal są wybierane, choć ich obecność w mieszkaniu stanowczo nie przypomina tego, co możemy pamiętać z czasów dzieciństwa. To symbol dobrego smaku, naszego poczucia humoru bądź doskonały prezent dla amatora sztuki.

The form you have selected does not exist.

Figurki – kolekcja muzealna

Obecnie figurki to nie tylko krasnoludki, słoniki czy kotki – choć i te mają swój urok. To także drobne bądź większe reprodukcje, które dopełniają zaplanowaną przez nas przestrzeń. Oczywiście nie w każdym mieszkaniu figurka przedstawiająca „Kuszenie świętego Antoniego” Boscha będzie odpowiednim wyborem. Nietrudno jednak dobrać styl mieszkania czy domu do stylu lubianego przez nas artysty. Doskonałym wyborem do mieszkań minimalistycznych będą prace Eschera, z kolei w przestrzenie w stylu skandynawskim mogą wpasować się figurki Klimta.

Zabawne figurki – doskonały prezent

Zabawne figurki, na przykład z serii „Zawody”, to doskonały pomysł na prezent – nie tylko dla znajomych z pracy, ale także bliskich, którzy mają dość swobodne poczucie humoru. Z pewnością ucieszą się z wykonanych z przymrużeniem oka figurek. Dla prawdziwych kociarzy idealnym upominkiem mogą na przykład okazać się kocie figurki – kot egipski , kocia mama czy kot domowy. To typ prezentu, który świetnie wpisuje się w charakter osoby obdarowywanej, pokazuje, że znamy ją na tyle dobrze, by odczytać jej gust.

Figurki już dawno przestały być synonimem kiczu. W tej chwili idealnie imitują dzieła sztuki, pozwalając na dodanie elementu artystycznego w naszej przestrzeni, bądź umożliwiają pokazanie dystansu do siebie, poczucia humoru i słodkiej zabawności, która nierzadko jest częścią wystroju w nowoczesnych mieszkaniach i domach.

Podobne wpisy