Gałki do mebli – użytkowo i elegancko

Gałki do mebli – użytkowo i elegancko

Gałki do mebli przestały być czymś już raz danym i nigdy nie wymienianym. Czasy, w których meble przyjmowaliśmy z dobrodziejstwem inwentarza, już dawno się skończyły. Obecnie eksperymentujemy z tym, co mamy w domach. To jeden z lepszych sposobów, by wprowadzić odrobinę świeżości do przestrzeni, którą zdążyliśmy się już trochę znudzić. Dodatkowo pozwala nam na ujednolicenie stylistyki mieszkania bądź dodanie mu jeszcze bardziej osobistego wymiaru.

The form you have selected does not exist.

Gałki dekoracyjne i funkcjonalne

Wybierając gałki do mebli przede wszystkim zwracamy uwagę na ich funkcjonalność – odpowiedni kształt a także wielkość, która umożliwia wygodne otwieranie szafek. W tej chwili jednak funkcjonalność nierzadko idzie w parze z wyglądem, pozwalając nam na dowolne eksperymentowanie z meblami i przystosowywanie ich do naszej indywidualnej przestrzeni. Zanim jednak zdecydujemy się na kolejny model, warto zmierzyć obecne gałki – to może być dobrym wyznacznikiem podczas zakupu.

Gałki do mebli kuchennych i nie tylko

W zależności od wystroju domu możemy zdecydować się na minimalistyczne, choć ciekawie zdobione gałki bądź na bardziej ozdobne odpowiedniki. Doskonałym przykładem tych drugich są na przykład gałki układające się w słowa. Gałka „Love” do szafek w sypialni sprawdzi się idealnie. Tym bardziej, gdy przy szafce obok wybierzemy gałkę w kształcie strzałki wskazującej na napis. Ciekawa ozdoba i świetny element indywidualny, który pokazuje charakter mieszkających w domu osób. Ozdobne gałki do mebli to także naprawdę dobry pomysł w przypadku pokoju dla dziecka. Zwłaszcza, jeśli został on zdominowany w konkretnej tonacji. W ten sposób meble pięknie dopasują się do całej reszty akcesoriów, tworząc pokój jak z bajki.

Gałki do szafek w każdym pomieszczeniu

Gałki do mebli to także popularne rozwiązanie w łazienkach. Najczęściej wybierane są gałki ceramiczne, odpowiednio wpasowujące się w styl przestrzeni. Jednak prawdą jest, że z łatwością możemy dobrać gałki do wybranego wystroju w każdym z pomieszczeń.

Podobne wpisy