garnki

Garnki

Garnki w zestawach czy pojedynczo? Jaki garnek wybrać ? Te i wiele innych pytań zadajemy sobie, gdy stoimy przed wyborem nowych garnków do naszego mieszkania. Bardzo trudno jest wskazać jednoznacznie tylko jeden ponieważ ostatecznie wybieramy według indywidualnych gustów. Na szczęście wybór jest duży i możemy łatwo dobrać zestaw garnków, w których będziemy gotowali nasze ulubione potrawy. Najczęściej wybieranym tworzywem do produkcji garnków jest aluminium i stal ale w ofercie znajdziecie Państwo naczynia z ceramiki, żeliwa i szkła. Główny podział garnków wynika z ich przeznaczenia i funkcji jakie mają spełniać. Możemy zakupić garnki w różnych rozmiarach i wielu pojemnościach.

The form you have selected does not exist.

Warto mieć w swoim gospodarstwie domowym kilka różnych garnków bo to ułatwi nam przygotowanie posiłków. Te duże przydadzą się do ugotowania rosołu a najmniejsze do podgrzania mleka czy zrobienia sosu. Kupując garnki wybierzmy te w komplecie z pokrywkami. To proste rozwiązanie pozwala szybciej zagotować wodę a tym samym zaoszczędzić energię i czas. Taka przezroczysta pokrywka umożliwia też obserwowanie procesu zachodzącemu w środku garnka bez konieczności podnoszenia pokrywki. Kolejną ważną rzeczą przy wyborze garnków jest bezpieczeństwo użytkowania. Sprawdźmy dokładnie z jakiego materiału i jakiej wielkości są rączki zamontowane po bokach. Czy uchwyty garnków i pokrywki nie nagrzewają się wraz ze wzrostem temperatury wewnątrz oraz czy wygodnie możemy podnieść trzymając za nie gorące naczynie. Jest to szczególnie ważne, gdyż oprócz nas w kuchni coraz chętniej gotują też dzieci.

W naszej szerokiej ofercie garnków znajdziecie Państwo informacje, które modele można używać do kuchni gazowej, elektrycznej oraz specjalnie dedykowane do kuchenki indukcyjnej. Każde urządzenie ma swoje wady i zalety a odpowiednio dobierając naczynia będziemy mogli wydobyć te funkcję, które ułatwią nam pracę i pozwolą zaoszczędzić czas. Gotowanie stanie się przyjemniejsze i dużo prostsze. A zaoszczędzony czas będziemy mogli przeznaczyć na nasze inne przyjemności.

Garnek to ważny praktyczny element wyposażenia kuchni bez którego nie wyobrażamy sobie dziś gotowania i przygotowania posiłków dla rodziny czy znajomych. Nie zapominajmy jednak o jego walorach estetycznych bo dzisiejsze garnki to także piękne naczynia, które swoim designem wpisują się w styl kuchni. Możemy wybierać i dopasować wygląd garnków do kuchni nowoczesnej, gdzie dominującym elementem jest stal nierdzewna lub bardziej klasycznej, angielskiej czy prowansalskiej. Znajdziemy garnki z łowickimi wzorami, w zdecydowanych mocnych kolorach lub bardzo stylowe czarne.

Wymyślny projekt, trwały i dobrej jakości materiał oraz sposób wykonania mają ogromny wpływ na jakość garnka. Ergonomia garnków powinna być dobrze przemyślana, muszą wraz z pokrywkami tworzyć wygodne i bezpieczne akcesoria kuchenne. Nowoczesne garnki mogą wyróżniać się pod kątem stylistyki, ale również nawiązywać do garnków tradycyjnych emaliowanych i malowanych w klasyczne wzory. Często te stalowe nawiązują do garnków z dużej profesjonalnej gastronomi ale możemy też wybrać takie w kształcie beczułek, z dzióbkami ułatwiającymi nalewanie czy z wewnętrzną podziałką. Dla fanów gotowania mięs doskonale sprawdzają się garnki-brytfanny zbliżone do owali czy prostokątów, a także garnki w kształcie kwadratu z zaokrąglonymi rogami. Dobrze przemyślany wybór pozwoli na optymalne zagospodarowanie przestrzeni na kuchence i w szafce.

Podobne wpisy