Kąpiel dziecka

Kąpiel dziecka – jak ją uprzyjemnić? Co zrobić, by była bezpieczna?

Kąpiel dziecka to dla niektórych rodziców prawdziwa frajda, dla innych zaś koszmar. Dzieci, w zależności od charakteru i preferencji, potrafią zachowywać się podczas kąpieli w najróżniejszy sposób. Dlatego warto przygotować się do tego, by jak najbardziej umilić ten czas. A przy okazji sprawić, by zarówno niemowlę jak i rodzice mogli cieszyć się kąpielą w sposób jak najbardziej komfortowy i bezpieczny.

The form you have selected does not exist.

Wygodna wanienka

Wygodna wanienka jest niezbędnym elementem w wyprawce malucha. Pozwala w sposób bezpieczny kąpać dziecko już od pierwszych dni jego życia. Zakup małej wanienki będzie chyba najlepszym wyborem – nie tylko z łatwością można zmieścić ją w łazience. Dodatkowo pozwala ona kąpać dziecko w sposób bezpieczny, także rodzicom, którzy nie mają w tym doświadczenia. W małej wanience bowiem trzymanie główki dziecka jest znacznie łatwiejsze, niż w głębokiej, dużej wanience. Jednak w i takiej można swobodnie sobie poradzić – na przykład za pomocą wkładki do wanienek.  Warto także pamiętać o termometrze do wody, który umożliwi rodzicom przygotowanie bezpiecznej, dostosowanej do potrzeb dziecka kąpieli.

Zabawki do wody

Zabawki do wody pozwalają uprzyjemnić kąpiel i zmienić ją z przykrego obowiązku w fantastyczną zabawę. Bez nich żadna kąpiel się nie obejdzie. Zarówno najmłodsze dzieci jak i starsze z pewnością docenią piszczące kaczuszki czy też fontanny, które pozwalają dziecku uczestniczyć w myciu się.

Oczywiście przygotowując się do kąpieli warto przygotować także kolorowy ręcznik czy otulacz, dzięki któremu maluszkowi nie będzie zimno po wyjściu z wanienki.

Jakie akcesoria do kąpieli sprawiają, że w Waszej łazience kąpiele są raczej przyjemnością niż przykrym obowiązkiem?

Podobne wpisy