Karmienie dziecka

Karmienie dziecka – niezbędne akcesoria

Karmienie dziecka jest jednym z aspektów, który bardzo zajmuje przyszłe i młode mamy. Jak się do niego przygotować? W jaki sposób ułatwić sobie to zadanie? Na szczęście na rynku znaleźć możemy wiele akcesoriów, które pomagają zarówno w pobudzeniu laktacji jak i w zwiększeniu komfortu kobiety karmiącej. Które z nich warto mieć w swoim domu?

The form you have selected does not exist.

Laktator ręczny lub automatyczny

Laktator to niezbędne akcesorium każdej mamy. Nawet jeśli kobieta chce karmić własnym mlekiem i mlekiem modyfikowanym, ściąganie pokarmu okaże się niezbędne. Niektóre mamy produkują bardzo duże ilości mleka, które należy regularnie odciągać. Laktator zapewnia przy tym spory komfort oraz wygodę – zwłaszcza gdy mowa o automatycznych urządzeniach. Wystarczy wygodnie się ułożyć i czekać, aż sprawa zostanie za nas załatwiona. Laktator umożliwia także przygotowanie pokarmu na później – można go przelać do pojemniczka i przechowywać bezpiecznie w zamrażalniku.

Pojemniki na pokarm

A skoro mowa o przechowywaniu – bez pojemników lub woreczków na pokarm się nie obejdzie. Pozwalają one na bezpieczne mrożenie mleka matki bez utraty wartości odżywczych. Na tego typu akcesoriach powinna znajdować się podziałka na ilość oraz miejsce do zapisania daty, by mieć pewność, że mleko jest świeże.

Butelki

Butelka dla dziecka to podstawa – konieczna przy każdym wyjściu, spacerze czy wyjeździe, ale niejednokrotnie także w nocy. Umożliwia wygodne karmienie dziecka także przez drugiego rodzica. Butelki powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów, bez BPA, a także posiadać smoczki, które wspierają naturalny rozwój jamy ustnej dziecka.

A bez jakich akcesoriów do karmienia Wy nie wyobrażacie sobie opieki nad dzieckiem?

Podobne wpisy