Kawiarki i kafetiery - jak wybrać

Kawiarka czy zaparzacz? Które akcesoria do kawy wybrać?

Kawiarka czy zaparzacz? Które akcesoria do kawy wybrać?

Kawiarka to jedno z akcesoriów, które w domach wielbicieli kawy zajmują istotne miejsce. Pozwalają na przygotowanie aromatycznego naparu w niezwykle prosty sposób, bez użycia prądu. Jednak zaparzenie kawy idealnej bez konieczności korzystania z ekspresu możliwe jest także dzięki innemu produktowi – zaparzaczowi. Które z akcesoriów jest bardziej cenione przez kawoszy?

The form you have selected does not exist.

Zaparzacze do kawy – prostota wykonania

Chociaż kawosze nadal spierają się w kwestii tego, które z urządzeń jest lepsze, wielu przyznaje, że zaparzacze do kawy wygrywają pod względem prostoty przygotowania kawy. French press, bo tak również zwane są zaparzarki, to niewielki dzbanuszek z dołączonym tłokiem, który pozwala na dociśnięcie zmielonej kawy i wydobycie z niej esencji. Czas parzenia to około 3-4 minuty, dlatego kawa gotowa jest dosłownie po chwili. Kawiarki potrzebują do tego trochę więcej czasu.

French press – eleganckie akcesorium

Oba akcesoria mogą pochwalić się eleganckim wyglądem – uznawane są profesjonalny dodatek odpowiedni dla osób, które rzeczywiście znają się na kawie. Jednak dzięki prostocie użytkowania, z powodzeniem mogą być używane na co dzień, zamiast ekspresu. Zaparzacze będą lepszym wyborem, gdy chcemy postawić dzbanuszek z kawą na stole, na przykład podczas podwieczorku ze znajomymi. Kawiarka w tym przypadku sprawdzi się gorzej, gdyż – przez wzgląd na sposób przygotowania – silnie się nagrzewa.

Zaparzarka do kawy czy kawiarka?

Kawiarki, chociaż wymagają odrobiny więcej czasu, według niektórych kawoszy są lepszym rozwiązaniem przez wzgląd na przygotowany napar. Pozwalają na wyciągnięcie esencji z kawy i stworzenie prawdziwego espresso. Napój jest zatem mocniejszy, bardziej intensywny. Kawa przygotowana w zaparzarce charakteryzuje się niezwykle wyraźnym aromatem, choć odrobinę mniejszą intensywnością. Przeciwnicy nazywają ją lekko udoskonaloną „plujką”. Dlatego wybór akcesoriów zależy bardziej od kwestii indywidualnych preferencji, niż wyższości któregoś z rozwiązań.

Podobne wpisy