|

Kieliszki i szklanki na każdą okazję

Kieliszki i szklanki to akcesoria, które chyba każdy z nas posiada w swoim domu. Jednak nierzadko zauważamy, iż przy specjalnych okazjach brakuje nam na przykład szklanki odpowiedniej do whisky czy też kieliszka do szampana. Jakie szkło powinniśmy wybierać w zależności od okazji?

The form you have selected does not exist.

Kieliszki do wina

W tym przypadku dowolność jest dość duża. Coraz więcej osób wybiera cienkie, wysokie i pękate kieliszki do wina – nawet na 500 ml. Wyglądają niezwykle efektownie i bardzo lekko. Doskonale sprawdzą się zwłaszcza w przestrzeniach urządzonych minimalistycznie. W bardziej klasycznych pomieszczeniach nadal jednak królują kieliszki z grubego szkła z tłoczonymi wzorami, przypominającymi pucharki. Jakie kieliszki będą jednak odpowiednie do rodzaju wina?

Kieliszki do białego wina

Kieliszki do białego wina rozpoznamy po odrobinę szczuplejszym kształcie. Są smukłe, na długiej nóżce. Niektóre kieliszki do białego wina charakteryzują się także szersza podstawą kielicha.

Kieliszki do wina czerwonego

Kieliszki do czerwonego wina są odrobinę cięższe z wyglądu, mają szerszą konstrukcje. Mogą także mieć trochę krótszą nóżkę. Dodatkowo kieliszki do lekkiego czerwonego wina kształtem przypominać mogą bombki – podobne do kieliszków do brandy.

Kieliszki do szampana

Kieliszki do wszelkich win musujących, w tym także Prosecco, powinny być wyjątkowo lekkie i smukłe. Poznamy je po wydłużonym kielichu oraz długiej nóżce. Kształt ten pozwala na dłuższe zachowanie niskiej temperatury szampana i wina, a także na uchronienie przed ulatnianiem się aromatu.

Kieliszki do likieru

Niewielki rozmiar, smukła nóżka i mała czasza – po tym właśnie rozpoznamy kieliszki do likieru. Mogą przypominać także staromodne kieliszki do wódki osadzone na nóżce. Najczęściej do likieru wybiera się kieliszki z grubszego szkła, z efektownymi wzorami

Szkło francuskie – jeden z najlepszych wyborów

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem kieliszków, niezależnie od trunku, to właśnie szkło francuskie będzie jednym z najlepszych wyborów. Wytrzymałe, bardzo efektowne i pięknie zdobione. Doskonałe w formie prezentu czy zakupu do własnego domu.

Podobne wpisy