Kojce dla dzieci

Kojce dla dzieci – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Kojce dla dzieci to obowiązkowy punkt wyprawki kompletowanej przez przyszłe mamy. Jest to bardzo duże ułatwieniem dla opiekunów, zwłaszcza jeżeli dzieckiem w ciągu dnia zajmuje się tylko jeden z rodziców. Wykonując codzienne obowiązki domowe, nie zawsze możemy poświęcić sto procent uwagi swojemu niemowlakowi. Posiadając kojec możemy być pewni, że jest w tym czasie w pełni bezpieczne, a ponadto uczy się samodzielnej zabawy. Pojawia się jednak pytanie na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu.

The form you have selected does not exist.

Jakie kojce wybrać?

Dysponując małą przestrzenią mieszkalną warto zainwestować w kojec nie wielkich rozmiarów, który może służyć jednocześnie jako łóżeczko. Obecnie na rynku dostępne są wersje plastikowe i drewniane. Wersja z tworzywa sztucznego posiada dodatkową siateczkę na ściankach, która nie ogranicza dziecku widoczności. Warto dokonać zakupu takiego produktu ze sprawdzonego źródła, aby być pewnym że materiał z którego kojec został zrobiony jest w pełni bezpieczny i nie wywoła alergii u naszej pociechy. Jeżeli decydujemy się na wersje drewnianą należy zwrócić uwagę na solidne wykonanie oraz środki użyte do jego wykończenia tzn. emalie lub lakier, którym jest pokryty. Dodatkowym atutem wybranego towaru będzie łatwość składania (ułatwi przechowywanie oraz transport) oraz kółka, pozwalając na szybkie przenoszenie kojca do poszczególnych pomieszczeń.

A co w dużym mieszkaniu?

Posiadając przestronne mieszkanie możemy pozwolić sobie na kojec o większych wymiarach, dając dziecku dużą przestrzeń do codziennej zabawy. Tak jak w przypadku mniejszych odpowiedników możemy wybrać między wersją drewnianą oraz plastikową przypominającą w swym wyglądzie mały ogrodowy basen. Większość producentów oferuję tego typu kojce z antypoślizgową matą, jednak przy tak dużych rozmiarach możemy zastąpić ją również zwykłą matą do zabaw.
Przed zakupem pamiętajmy jednak o sprawdzeniu, czy dany produkt posiada certyfikat i jest wykonany z bezpiecznych dla naszego dziecka materiałów.

Podobne wpisy