Komody dziecięce

Komody dziecięce – jakie sprawdzą się najlepiej?

Komody dziecięce, dzięki swojej funkcjonalności, są doskonałym elementem każdego pokoju dziecięcego. Sklepy meblowe oferują nam bardzo szeroki asortyment tego rodzaju produktu, od dużych klasycznych modeli po ich małe, zgrabne wersje, które sprawdzą się w nie wielkich pomieszczeniach.

The form you have selected does not exist.

Komoda w pokoju dziecięcym

Urządzając pokój dla dziecka komoda jest obowiązkowym elementem wyposażenia w jaki należy zainwestować. Jeżeli kompletujemy wyprawkę dla niemowlaka, warto zwrócić uwagę na model niewielkich rozmiarów z dodatkową funkcją przewijaka. Kiedy maleństwo przyjdzie na świat, komodę możemy umieścić w sypialni, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce mając jednocześnie przestrzeń potrzebną do przebrania niemowlaka oraz wszelkie niezbędne kosmetyki i przybory pod ręką. Mebel w uniwersalnym kolorze świetnie dopasuje się do pozostałego wyposażenia pokoju dziecięcego, kiedy niemowlę będzie zasypiało już bez obecności rodziców.

Meble i bezpieczeństwo

Decydując się na zakup komody zadbajmy o to, aby była ona w pełni bezpieczna dla dziecka. Musi być wykonana z nieszkodliwych dla zdrowia materiałów oraz być w pełni stabilna, aby nie przewróciła się podczas zabaw malucha. Warto także pamiętać o tym, aby kanty komody były zaokrąglone bądź odpowiednio zabezpieczone. Jeżeli urządzamy przestrzeń dla starszego, samodzielnie poruszającego się dziecka, zainwestujmy w modele, które są dłuższe, a jednocześnie niskie oraz posiadają specjalne mocowanie do ściany. Komody dopasowane do wzrostu dziecka świetnie sprawdzą się, kiedy nasza pociecha będzie uczyła się samodzielnie ubierać. Przed zakupem mebla wystarczy, że sprawdzimy wymiary pokoju przeznaczonego na dziecięcy pokój, a pracownik sklepu w którym zdecydujemy się na zakup, z pewnością pomoże dobrać nam komodę odpowiednich gabarytów.

Podobne wpisy