kosze na owoce

Kosze i misy na owoce

Ozdobne patery, kosze czy misy na owoce to dziś praktyczny i modny sposób przechowywania owoców czy warzyw.

Nowoczesna w swoim designie misa czy patera podkreśli wysmakowany styl kuchni a nawet salonu. Taki kosz na owoce może dziś wyglądać bardzo finezyjnie. Geometryczny lub inspirowany naturą wzór i zdecydowany kolor sprawią, iż kosz będzie genialną ozdobą stołu lub kuchennego blatu. Stały się niezbędnym elementem wyposażenia wnętrz i oprócz swojej funkcji przechowywania bardziej pełnią tą dekoracyjną. Wykonane są w przeróżnych tworzyw. Wymienić należy kilka najczęściej wybieranych przez użytkowników. Bardzo modne ostatnio są metalowo-druciane dodatkowo pokryte różnymi kolorami lakierów. Wyrzeźbione z drewna, gliny, wikliny czy specjalnego plastiku będą doskonale prezentować swoją zawartość. Te droższe modele to srebrne i pozłacane misy i patery. Taka wykonana nawet ze stali nierdzewnej i wypolerowana na wysoki połysk misa na owoce przyciągnie wzrok wszystkich gości. Dzięki mnogości kształtów, kolorów i faktur zadowolą gusta nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Dziś kosze na owoce to też idealne naczynie do przechowywania innych produktów w kuchni. Na misę czy do kosza możemy wysypać cukierki, ciastka a nawet podać w nich świeże bułeczki na śniadanie.


Do dużych koszy możemy włożyć więcej jabłek czy gruszek czy bananów. Ale pamiętajmy, żeby wybierać ażurowe wzory, które nie przytłoczą małych pomieszczeń. Ich ścianki są tak zbudowane żeby owoce miały stały dopływ powietrza. Szeroki wachlarz wzorów takich mis czy koszy na owoce pozwoli szybko wybrać idealnie pasujący egzemplarz do naszych potrzeb.
Wybierając takie naczynie zwróćmy uwagę na sposób czyszczenia i konserwacji. Ma to istotne znaczenia gdyż jest to przedmiot, który chcemy utrzymywać w czystości. Bardzo ważne jest czy dana patera bądź misa na owoce jest wyprodukowana z tworzywa, który ma atest pozwalający na kontakt z żywnością.

Zobacz podobne wpisy