Krzesła i fotele dla dzieci to jedne z ważniejszych elementów pokoju naszych najmłodszych członków rodziny. Zwłaszcza w czasach, gdy dziecko – ze względu na zajęcia szkolne czy też spędzanie wolnego czasu – przez długi czas korzysta z komputera. Odpowiednie meble są zatem w stanie zapewnić potrzebny komfort. Zły wybór może jednak skończyć się bólami pleców. Czym zatem kierować się podczas zakupów?

Jak wybrać odpowiedni fotel dla dziecka?

Przede wszystkim należy wybrać model o ergonomicznym kształcie, zapewniającym odpowiednie przyleganie pleców do oparcia. W ten sposób dziecko może usiąść wygodnie, odciążając kręgosłup. Warto zwrócić uwagę także na wysokość – najlepiej z możliwością regulacji. Dziecko powinno móc swobodnie położyć nogi na podłodze. Zresztą regulacji powinny podlegać wszystkie elementy fotela, włącznie z oparciem, by móc jak najlepiej dopasować się do indywidualnych potrzeb. Podłokietniki to kolejny element, który zapewnia dziecku większą wygodę, dlatego zwróćmy uwagę na to, czy są odpowiednio miękkie.

Krzesło dla dziecka – kiedy wymienić?

Dzieci rosną w zastraszającym tempie, dlatego krzesła i fotele powinny być do nich jak najlepiej dostosowane. Najczęściej wymienia się je w chwili, gdy dziecko kończy 13. lat. To okres największego wzrostu. W tym momencie można już myśleć o akcesoriach dla nastolatków i dorosłych.

Wybór odpowiedniego krzesła i fotela dla dziecka to podstawa, by zapewnić mu komfort podczas codziennej nauki. Dlatego warto kupować z rozwagą, biorąc pod uwagę wszystkie powyższe elementy.