Krzesła i fotele dla dzieci

Krzesła i fotele dla dzieci – jak wybrać odpowiednie?

Krzesła i fotele dla dzieci to jedne z ważniejszych elementów pokoju naszych najmłodszych członków rodziny. Zwłaszcza w czasach, gdy dziecko – ze względu na zajęcia szkolne czy też spędzanie wolnego czasu – przez długi czas korzysta z komputera. Odpowiednie meble są zatem w stanie zapewnić potrzebny komfort. Zły wybór może jednak skończyć się bólami pleców. Czym zatem kierować się podczas zakupów?

The form you have selected does not exist.

Jak wybrać odpowiedni fotel dla dziecka?

Przede wszystkim należy wybrać model o ergonomicznym kształcie, zapewniającym odpowiednie przyleganie pleców do oparcia. W ten sposób dziecko może usiąść wygodnie, odciążając kręgosłup. Warto zwrócić uwagę także na wysokość – najlepiej z możliwością regulacji. Dziecko powinno móc swobodnie położyć nogi na podłodze. Zresztą regulacji powinny podlegać wszystkie elementy fotela, włącznie z oparciem, by móc jak najlepiej dopasować się do indywidualnych potrzeb. Podłokietniki to kolejny element, który zapewnia dziecku większą wygodę, dlatego zwróćmy uwagę na to, czy są odpowiednio miękkie.

Krzesło dla dziecka – kiedy wymienić?

Dzieci rosną w zastraszającym tempie, dlatego krzesła i fotele powinny być do nich jak najlepiej dostosowane. Najczęściej wymienia się je w chwili, gdy dziecko kończy 13. lat. To okres największego wzrostu. W tym momencie można już myśleć o akcesoriach dla nastolatków i dorosłych.

Wybór odpowiedniego krzesła i fotela dla dziecka to podstawa, by zapewnić mu komfort podczas codziennej nauki. Dlatego warto kupować z rozwagą, biorąc pod uwagę wszystkie powyższe elementy.

Podobne wpisy