kubek termiczny

Kubek termiczny – jak wybrać odpowiedni?

Kubek termiczny – jak wybrać odpowiedni?

Kubek termiczny to niezwykle przydatny gadżet, który sprawdza się nie tylko zimą. Choć trzeba przyznać, że to właśnie wtedy zapotrzebowanie na długo utrzymującą się temperaturę herbaty czy kawy rośnie. Wybranie odpowiedniego kubka termicznego może być jednak problematyczne, zwłaszcza przy tak dużym wyborze na rynku. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę?

The form you have selected does not exist.

Kubki termiczne muszą być termiczne

To może brzmieć jak masło maślane, jednak prawdą jest, że wiele dostępnych kubków nie spełnia pierwszego i najważniejszego kryterium – nie utrzymuje temperatury przechowywanych płynów. Mowa oczywiście o gorących i zimnych napojach. W przypadku utrzymania wysokiej temperatury, optymalny czas to około czterech godzin. W ten sposób możemy korzystać z zalet dobrej herbaty czy kawy na długo po opuszczeniu domu, kawiarni czy miejsca pracy. Taką temperaturę zapewnia na przykład kubek termiczny Contigo.

Kubek termiczny Contigo

To jeden z tych gadżetów, który ma w sobie wiele cech naprawdę świetnego kubka termicznego. Wspomnieliśmy już o utrzymywaniu temperatury – kolejnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest materiał z jakiego wykonano kubek. W tym przypadku jest to wysokiej jakości japońska stal, która nie przyjmuje zapachów wlewanych napojów. Dzięki temu nie ma ryzyka, że nasza zielona herbata przejdzie smakiem i zapachem wcześniej pitej kawy.

Kubek termiczny dla dzieci

Odpowiedni kubek termiczny powinien być funkcjonalny nie tylko dla dorosłych, ale także dla dziecka. Oznacza to, iż najlepiej by był łatwy w obsłudze, zamykany – by zminimalizować ryzyko wylania napoju w plecaku czy torbie – i lekki. Dobrym przykładem takiego akcesorium jest na przykład kubek termiczny Built z korkiem w technologii 360.

Kubki podróżne – dobre w każdej sytuacji

Kubek termiczny to także gadżet, który musi sprawdzić się w każdej sytuacji – podczas jazdy do pracy czy długiej podróży. Dlatego warto zwrócić uwagę także na jego szczelność. Tu również kubki Contigo z pewnością zdadzą egzamin, gdyż możemy kontrolować je za pomocą zaledwie jednego przycisku.

Ostatnim parametrem powinien być oczywiście wygląd – tu jednak nie będziemy niczego doradzać. To wyłącznie kwestia gustu i fantazji kupującego.

Podobne wpisy