Kubki porcelanowe – jakie wybrać?

Kubki porcelanowe, choć są mniej popularne od ich ceramicznych odpowiedników, nadal zajmują ważne miejsce w wielu domach. Zwłaszcza tam, gdzie naprawę ceni się nie tylko wygląd, ale także wykonanie oraz trwałość materiału.

The form you have selected does not exist.

Porcelana charakteryzuje się delikatnością, której brak innym materiałom, dlatego wybierana jest nierzadko jako prezent – na święta czy urodziny bądź inne okazje. Jaką jednak porcelanę wybrać?

Porcelana angielska – delikatność i szyk

Porcelana angielska to doskonały wybór przede wszystkim dla osób, które cenią sobie styl i elegancję na wysokim poziomie. Ten rodzaj porcelany charakteryzuje się cienką fakturą i większą przezroczystością od innych typów. Dlatego świetnie prezentuje się na przykład w formie serwisów kawowych czy zastaw stołowych. Jednak również kubki z porcelany angielskiej mogą zachwycać swoją delikatnością. Dlatego poleca się je zwłaszcza osobom, które korzystają z tego typu zastawy oraz dla tych, którym bliski jest klasyczny styl.

Kubki zawsze do pary!

Prezenty zawsze lepiej wyglądają, gdy są skompletowane w przemyślany sposób. Dlatego wybierając dla kogoś w prezencie kubki z porcelany, warto decydować się na zestawy. W ten sposób podarunek jest pełniejszy, gdyż pozwalamy osobie obdarowanej na spokojne przyjęcie gości i zaproponowanie im napoju w pięknych, eleganckich porcelanowych kubkach. Jeśli nie mamy możliwości wybrania zestawu, możemy skomponować go samodzielnie, kupując kubki z tej samej serii.

Niebanalny upominek

Z użytkowego punktu widzenia wybieramy przede wszystkim ceramikę, którą można swobodnie myć w zmywarce i nie martwić się odpryskami. Jednak porcelanowe kubki, choć są trochę trudniejsze w utrzymaniu w czystości, stanowią naprawdę niebanalny upominek, który warto podarować nie tylko osobom, które porcelanę trzymają za szkłem.

Podobne wpisy