Kubki termiczne

Kubki termiczne to wspaniały wynalazek, który jest z nami już ponad sto lat. Swoim zewnętrznym wyglądem nie odbiega od zwykłego kubka, jednak jest jego przeznaczenie znacznie się różni. To naczynie służy do przechowywania i transportowania wody lub innego napoju o temperaturze znacznie różniącej się od temperatury otoczenia. Szczególnie ważne jest to, gdy chcemy zachować wysoką temperaturę przez długi czas. Profesjonalny kubek termiczny posiada podwójne ścianki, miedzy którymi jest szczelna przestrzeń z niskim ciśnieniem a bardziej profesjonalnie zwanej próżnią. To naczynie, bez którego nie wyobrażamy sobie dalekich wypraw.

Kubki termiczne tak przedarły się do naszej codzienności, że dziś nie sposób nie zauważyć ich na ulicy, w metrze czy w samochodzie. Towarzyszą nam w drodze do pracy częstując aromatyczną gorącą kawą. Są z nami na pikniku w parku lub na łące. Ten doskonały termos próżniowy dostarczy nam nie tylko gorący napój ale zapewni ochłodzenie w upalny dzień. Jest w stanie utrzymać optymalną temperaturę napojów zimnych przez 24 godziny a gorących około 6 godzin. Pomysłowe zamknięcie kubków termicznych chroni przez wyciekaniem przechowywanego napoju oraz przed jego rozlaniem. Jednocześnie zapewnia szybki i wygodny dostęp do płynów. Są wyprodukowane z dobrej jakości materiałów gwarantujących wysoką twardość i wytrzymałość.

Dostępność szerokiej gamy wzorów i kolorów pozwala na wybór kubka dla każdego członka rodziny. Dzieci mogą wybierać spośród wszystkich kolorów a nawet tych z wizerunkiem ich ulubionych bohaterów z bajek. Panie, które bardzo dbają o idealne połączenie stylistyczne swoich ubrań z dodatkami nie muszą obawiać się, że wybrany kubek termiczny będzie niepasującym elementem stylizacji. Dziś nawet projektanci mody w Nowym Jorku zadbali, aby butelka czy kubek z którym pokażemy się na modnych ulicach na całym świecie była tą z którą wypada się pokazać. Interesujące wzornictwo, atrakcyjna kolorystyka i dbałość o detale sprawiają, że kubki termiczne cieszą się tak dużą popularnością.

Zobacz podobne wpisy