kubki

Kubki

Kubek lub filiżanka ze spodeczkiem to najczęściej wybierany produkt na prezent. I nic w tym dziwnego ponieważ jest to doskonały pomysł na prezent dla każdego. Kubek z motywem świątecznym na gwiazdkę, Wielkanoc lub jako prezent urodzinowy dla kolegi czy koleżanki. Często występują w komplecie z bardzo eleganckim opakowaniem w tym samym kolorze lub wzorze. Głównie produkuje się je z porcelany ale dużą popularnością cieszą się kubki wykonane z tworzywa, które może zabrać na spacer, do pracy czy w podróż. Tzw. „kubki na drogę” mogą utrzymywać wybraną temperaturę napoju nawet przez kilka godzin.

The form you have selected does not exist.

Najdroższe są te wykonane z porcelany ponieważ jest ona najszlachetniejszą formą ceramiki – to biała masa w skład której wchodzi kaolin, glina, kwarc i skalenia. Tworzenie porcelany jest długotrwałym procesem i otrzymujemy na drodze dwukrotnego wypalania – za pierwszym razem odpowiednio przygotowaną mieszankę na nasze kubki wypala się w temperaturze nie przekraczającej 1000 stopni C, następnie jest pokrywana szkliwem i ponownie wkładana do pieca w temperaturze dochodzącej nawet do 1500 stopni C. Ciekawe jest to, iż obecny proces produkcji niewiele się różni od receptury którą posługiwali się Chińczycy na początku VII wieku naszej ery. Cały ten zabieg ma wpływ na cenę i jakość ostatecznego produktu

Dziś kubki skutecznie wyparły popularne w latach 80. szklanki. Powszechnie dostępny wybór kubków i kubeczków może przyprawić o zawrót głowy ale dzięki tak szerokiej ofercie, każdy znajdzie odpowiednie naczynie dla siebie. Możemy wybrać te z uchwytem lub bez. Duże o pojemności nawet pół litra lub całkiem małe na dwa łyki herbatki. W szafce kuchennej u smakosza kawy czy herbaty znajdziemy na pewno kilka lub kilkanaście kubków o różnych pojemościach, kolorach czy kształtach. Lubimy mieć pojedyncze sztuki dedykowane tylko dla nas albo cały zestaw kubków w tym samym stylu. Mogą występować w najróżniejszych postaciach jako imitacja znanej budowli bądź rośliny. Są szersze i węższe mogą mieć jasną bądź ciemną barwę. Mają nadruki z ulubionymi postaciami lub z naszych zdjęć. Są piękne zdobione lub ręcznie wykonane z gliny.

Kubki dedykowane dla dzieci to kolejna obszerna grupa kolorów, wzorów i kształtów. Mogą mieć także zabawne uchwyty. Gdy na nadruku pojawia się kot jego ogon „wychodzi” poza obrys kubka i tworzy swoisty ogoniasty uchwyt. Dla tych najmłodszych dzieci wybierzmy kubki z lekkiej i odpornej na stłuczenia melaminy. Dzięki dwom uszkom dzieciom łatwiej jest je utrzymać z malutkich rączkach.

Podobne wpisy