Lampy dziecięce – jak wybrać?

Lampy dziecięce są jednym z elementów, który musi znaleźć się w pokoju malucha. Na początkowym etapie pomaga rodzicom odnaleźć się podczas przychodzenia na nocne karmienie. Później odstrasza wszelkie potwory, które mogą schować się w szafie czy pod łóżkiem. Dlatego wybierając lampki do pokoju dziecięcego warto zastanowić się nad tym, która z nich będzie najlepsza.

The form you have selected does not exist.

Ciepłe światło

Wybierając lampy do pokoju dziecka warto przede wszystkim pomyśleć o tym, by umieścić tam kilka punktów świetlnych. Dziecko potrzebuje bowiem odpowiedniego oświetlenia do zabawy czy też odrabiania lekcji. Jednocześnie nie powinno ono męczyć wzroku malucha. Dlatego kilka niezależnych lamp, które będą ustawione w różnych miejscach, pozwalają na dowolne manipulowanie oświetleniem i dostosowanie go do indywidualnych potrzeb malca. Jednocześnie pamiętajmy o tym, by wybierać ciepłe światło zamiast zimnego, które może być zbyt rażące i nieprzyjemne dla dziecka.

Lampy dziecięce z przesłoną czy bez?

Wybierając co najmniej trzy niezależne źródła światła w pokoju dziecięcym, powinniśmy także zastanowić się, jak powinny one wyglądać. Jeśli decydujemy się na oświetlenie sufitowe, powinno być ono przysłonięte – przynajmniej na początkowym etapie życia dziecka. Niemowlę może bowiem spoglądać w lampę, co będzie nieprzyjemne dla jego oczu. Wybierając lampkę nocną także kierujmy się jak najmniejszą intensywnością światła. Lampka ma być pomocna rodzicom czy też dziecku starszemu dziecku, gdy wstanie do łazienki. Nie powinna jednak oślepiać.

Lampy w pokoju dziecięcym stanowią istotny element wystroju, który powinien być dostosowany do potrzeb malucha. Dlatego wybierając oświetlenie, kierujmy się przede wszystkim jego komfortem i potrzebami zależnymi od wieku.

Podobne wpisy