Leżaczki i huśtawki

Leżaczki i huśtawki – czy są konieczne?

Leżaczki i huśtawki to akcesoria, bez których wielu rodziców nie wyobraża sobie opieki nad dzieckiem. Nie zmienia to jednak faktu, że narosły wokół nich niemałe kontrowersje. Niektórzy rodzice twierdzą, że zaburzają one prawidłowy rozwój dziecka, któremu potrzebny jest czas na przewracanie się i raczkowanie, nie zaś na siedzenie w leżaczku. Jednak prawdą jest, że odpowiednio wykorzystane akcesorium może bardzo pomóc rodzicom, odciążyć ich i sprawić, że dziecko będzie grzecznie gaworzyć w swoim foteliku.

The form you have selected does not exist.

Dlaczego warto wybrać huśtawkę dla dziecka?

Huśtawka to wygodne rozwiązanie, które pomaga rodzicom w spokojnym wykonywaniu codziennych obowiązków, bez konieczności spędzania każdej chwili z dzieckiem i doglądania, czy przypadkiem nic się z nim nie dzieje. Wystarczy postawić ją w zasięgu wzroku, by móc gotować czy sprzątać, jednocześnie mając pewność, że maleństwo jest bezpieczne. Można zatem nazwać to „odzyskaniem rąk” przez rodzica, który dzięki temu godzi wszystkie obowiązki. Dodatkową zaletą jest też fakt, że dzieci po prostu uwielbiają przebywanie w takich leżaczkach. Zapewniają im one bowiem zabawę na dłuższy czas, huśtając i zabawiając doczepionymi maskotkami. Niektóre modele pozwalają nawet maluchowi bujać się samodzielnie, dzięki czemu zabawa trwa dłużej. Ogromnym plusem jest także fakt, że huśtawki są poręczne i można zabrać je ze sobą wszędzie. W podróży może być niezastąpionym „uspokajaczem” dla maleństwa.

Jak używać leżaczka?

Warto jednak pamiętać, by nie korzystać z leżaczka cały dzień, niczym z opiekunki, której zadaniem jest uspokajanie naszego maleństwa. Aby zadbać o prawidłowy rozwój dziecka, powinniśmy korzystać z akcesorium maksymalnie kilka godzin dziennie.

Podobne wpisy