Łóżka dziecięce

Łóżka dziecięce

Łóżka dziecięce to oczywiście niezbędny mebel w pokoju każdej pociechy. Musi spełniać nie tylko wszystkie wymagania estetyczne, ale przede wszystkim być wygodne i solidne, by mogło sprostać wyzwaniom, które mogą fundować meblom tylko małe łobuziaki. Jak wybrać odpowiednie łóżko? Które będzie pod każdym względem najlepsze?

The form you have selected does not exist.

Wymiary łóżek – jakie wybrać?

Jeśli wybieramy łóżeczko dla małego dziecka, które wyrosło już z łóżeczek z barierkami, wybierajmy meble o wymiarach 140×70 centymetrów. W ten sposób możemy zaoszczędzić sobie szybkiej wymiany łóżka, gdy dziecko podrośnie. Jeśli jednak nie mamy miejsca na tego typu ekstrawagancje, najmniejszym rozmiarem będzie łóżko 100×60 centymetrów. Spełni wszelkie potrzeby malucha. Gdy wybieramy łóżko dla starszego dziecka, możemy od razu wybrać „dorosły” model – 180×90 centymetrów. Chociaż niektórym rodzicom to wydaje się przesadą, w ten sposób mogą znacznie zaoszczędzić – zarówno pieniędzy jak i wysiłku.

A co z materiałem?

Największą popularnością cieszą się łóżka drewniane, wykonane z naturalnego, bezpiecznego i przede wszystkim bardzo solidnego materiału. Rodzice doceniają je także ze względu na wysoką funkcjonalność oraz idealne dopasowanie do wnętrza. Nie potrzeba wielu przeróbek czy malowania, by pasowało ono do pokoju dziecięcego. Warto jednak wybierać łóżka z gładkiego drewna, by uniknąć ewentualnych uszczerbków na zdrowiu podczas zabawy. Między innymi dlatego nie poleca się łóżek metalowych, które – chociaż są bardzo solidne – w pokoju dziecięcym mogą okazać się dość niebezpieczne. Wybierajmy zatem łóżka bez wystających, ostrych kantów i mocnych krawędzi. W ten sposób możemy uniknąć urazów, o które nietrudno podczas zabawy.

Wybór łóżka dla dziecka powinien być wspólną frajdą. Zaproście swoją pociechę do wybierania tego elementu pokoju wraz z Wami.

Podobne wpisy