Meble dla dzieci

Meble dla dzieci – co powinno znaleźć się w dziecięcym pokoju?

Meble dla dzieci na których kupno zdecydujemy się urządzając pokój dla swojej pociechy mogą pełnić rolę dekoracji, ale także być funkcjonalne i praktyczne. Podstawą umeblowania dziecięcej przestrzeni jest oczywiście łóżko, szafa, biurko i komoda, jednak jeżeli dobrze dopasujemy rozmiar mebli do wymiarów pomieszczenia z pewnością znajdziemy miejsce na kilka dodatków.

The form you have selected does not exist.

Tworząc kącik do zabawy dla dziecka warto pomyśleć o zakupie małego stolika i kilku krzeseł, przy których maluch będzie mógł rysować, czy bawić się plasteliną. Takie rozwiązanie będzie dla niego dużo wygodniejsze, niżeli siedzenie podczas tych czynności na podłodze, a ponadto będzie mógł uczyć się prawidłowej postawy. Wybierzmy niski, lekki stolik z zaokrąglanymi kantami, aby był w pełni bezpieczny dla malucha. Zwróćmy uwagę również na łatwość jego czyszczenia, aby bez problemu usuwać zabrudzenia po kredkach i flamastrach.

Urządzając pokój dla małego ucznia zadbajmy o dodatki zachęcające go do nauki. Oprócz dobrze dopasowanego względem wysokości dziecka biurka, ważne jest także wygodne krzesło. Obecnie sklepy meblowe oferują nam wiele bardzo ciekawych modeli, które ułatwiają wyrabianie nawyku prawidłowej postawy. Dodatkowo mamy do wyboru bardzo wiele ciekawych wzorów, wśród których znajdziemy fotele przypominające zwierzątka czy postacie z bajek, co dodatkowo zachęci dziecko do pracy w strefie wyznaczonej do nauki. Ponadto w pokoju powinien znaleźć się jeden wygodny fotel bądź (obecnie bardzo modna) pufa, z której dziecko będzie mogło korzystać np. czytając książkę. Łóżko pozostawmy jako element służący tylko do wypoczynku, a obok niego postawmy szafkę nocną na której będzie mogła znajdować się lampka czy butelka wody. Mebel ten nie musi być duży, ani oryginalny ważne tylko, by spełniał swoją podstawową rolę. Jeżeli pokój jest mały i nie ma w nim miejsca na regał, możemy zastąpić go wiszącymi półkami które z pewnością bez problemu pomieszczą lektury i podręczniki. Meble do pokoju maluszka są dość uniwersalne, jednak musimy liczyć się z tym, że wraz z wiekiem dziecka będziemy zmuszeni aby je zmienić i do stosować do potrzeb dorastającej pociechy.

Podobne wpisy