Meble dla dzieci

Meble dla dzieci

Meble dla dzieci są w ostatnich latach bardzo prężnie rozwijającą się branżą na rynku meblowym. Powstają specjalne sklepy zarówno internetowe jak i stacjonarne, które oferują szeroki asortyment oraz profesjonalne doradztwo ze strony sprzedawców temacie urządzania dziecięcego pokoju. Kwitnie również rynek wtórny, na aukcjach internetowych znajdziemy mnóstwo mebli używanych, które są w świetnym stanie. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup wyposażenia do dziecięcego pokoju warto wiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę.

The form you have selected does not exist.

Ważną rolę podczas wyboru mebli odgrywa ich estetyka oraz wygląd. Kolorowe ornamenty i bajkowe wzory dodają klimatu, pięknie ozdabiając wnętrze, jednak nie zawsze są dobrym wyborem. Jeżeli nasz budżet nie pozwala nam na częste inwestycje w wystrój naszego mieszkania, warto pomyśleć o uniwersalnych kolorach, które są ponadczasowe oraz pasują niemal do każdej aranżacji. Bardzo popularne stały się meble w odcieniach bieli i szarości, a także beżu oraz naturalnego drewna. Klasyczne kolory dają duże pole do popisu w wyborze akcesoriów oraz dziecięcych gadżetów.

Bardzo istotną kwestią jest także funkcjonalność zakupionego towaru. Dysponując małą przestrzenią dziecięcego pokoiku warto zainwestować w kompaktowe rozwiązania, które zajmują mało miejsca np. szafki połączone z przewijakiem, regały z miejscem na kosze do zabawek, bowiem gdy maleństwo zacznie rosnąć środek pokoju zajmie mata do zabawy. Decydując się na zakup konkretnego mebla, sprawdźmy przede wszystkim, czy posiada atesty i jest bezpieczny dla niemowlaka. Zwróćmy uwagę na tworzywo z którego jest wykonany oraz pokrywającą go emalię lub lakier. Sprawdzajmy, czy dany mebel ma możliwość przymocowania go do ściany ,mechanizmy bezpiecznego zamykania oraz zaokrąglone lub fazowane krawędzie, dzięki czemu nasze dziecko nie zrobi sobie krzywdy podczas samodzielnej zabawy. Kiedy już skompletujemy cały zestaw, istotne jest jego zmontowanie. Jeżeli nie potrafimy tego zrobić samodzielnie warto sięgnąć po pomoc profesjonalnego montera, gdyż od poprawnego złożenia zależy trwałość, solidność i bezpieczeństwo danego mebla.

Podobne wpisy