Minutniki

Minutnik, czasomierz lub timer – to najczęściej spotykane określenia na niewielkich rozmiarów urządzenia do odmierzania czasu. Świetnie się sprawdzi w każdej kuchni. Przygotowując śniadanie czy obiad nie musimy dodatkowo zajmować się zerkaniem na zegarek. Wystarczy nastawić minutnik na odpowiednią ilość czasu a on precyzyjnie ją odmierzy i sygnałem dźwiękowym poinformuje, że już jest ten moment. Różne potrawy potrzebują innej ilości minut na ich przygotowanie minutnik jest tak uniwersalny, że za każdym użyciem możemy ustawić dowolną ilość minut potrzebną do odmierzenia. To urządzenie najchętniej wykorzystujemy przy gotowaniu jajek. Dłużej na twardo a kilka minut krócej na miękko.

The form you have selected does not exist.

Dlatego minutniki bardzo często produkuje się w kształcie jajka. Ustawia się je ręcznie, należy przekręcić do końca odcinka pomiarowego następnie powrócić i prostu nakręcić na potrzebną ilość minut. Zazwyczaj urządzenia te można ustawić na maksymalnie 60 minut ale możemy też wybrać minutniki z dłuższą przedziałką czasową. Niezależnie czy sprężynowe czy elektroniczne – jest to proste w obsłudze urządzenie. Możemy kupić czasomierze w innych kształtach, wielkościach i jeśli chcemy wybrać takie bardziej stonowane, które można ustawić na blacie kuchennym. Ciekawą propozycją są minutniki z magnesem, które przyczepimy na tablicę lub na lodówkę.

Minutniki elektroniczne mają dłuższy przedział czasowy na który chcemy ustawić nasz alarm. Będą przydane podczas pieczenia ciast lub mięs. Metoda działania jest prosta i intuicyjna. Są nowoczesne i tak też wyglądają. A ich precyzja działania zabezpieczy nasze potrawy przed przypaleniem. Urządzenie to jest niewielkich rozmiarów więc nie zajmie dużo miejsca w kuchni. Producenci postarali się, żeby ich minutniki cieszyły oko domowników jak i gości. Jak każdy sprzęt elektroniczny te także posiadają gwarancje i w przypadku jakieś awarii z powodzeniem można je naprawić.

Podobne wpisy