Miski

Miska to rzecz absolutnie codziennego użytku. Trudno wyobrazić sobie przygotowania naleśników czy ulubionych przez dzieci płatków bez użycia miski czy miseczki. Od plastikowych, poprzez metalowe, szklane do bardziej eleganckich ceramicznych i porcelanowych. Misy, miski, salaterki – jak wybrać odpowiednie. Bardzo dobrze, że producenci misek oferują nam tak szeroki wybór. Do przygotowania ciasta wybierzemy lekkie plastikowe lub metalowe, które szybko się myje i czyści. W tych szklanych ładnie prezentują się różne sałatki i dodatki. W mniejszych porcelanowych lubimy jeść desery, lody i małe przekąski. Do zup wybieramy zazwyczaj bardziej tradycyjne z większą średnicą lub mniejsze bulionówki – flaczarki. Powinniśmy mieć kilka miski w wielu rozmiarach tak aby ułatwić sobie prace w kuchni oraz serwowanie różnych dań do posiłków. Dobieramy je kolorystycznie do pozostałej zastawy lub kupujemy razem w komplecie z innymi talerzami.

Te zazwyczaj okrągłe naczynia służą nam do przechowywania oraz przygotowywania i podawania różnych produktów. Duża miska pełna popcornu czy chipsów jest towarzyszem podczas oglądania filmów czy meczów sportowych. Z pustą miską idziemy do ogrodu zerwać czerwone truskawki czy maliny. W misce najwygodniej myje się nam drobne przedmioty.

Miski stanowią dziś także ważny element dekoracyjny kuchni czy jadalni. Dzięki temu naczyniu wyeksponujemy pięknie owoce lub warzywa postawione na blacie kuchennym. Dlatego zwracamy szczególną uwagę na ich wygląd, wzór, kolor czy materiał, z którego są wykonane. Nie mogą być zbyt duże żeby nie zabierały potrzebnego miejsca ani za małe żeby pomieściły to co lubimy mieć pod ręką.

Najczęściej miski kojarzą nam się z kuchnią ale przecież używamy ich w łazience, garażu czy w ogrodzie. Te przeznaczone do użytku przemysłowego wykonane są z innym materiałów. Są bardziej wytrzymałe na ciężary, posiadają wzmocnione mocowanie uchwytów i rączek. Wybieramy miski o podobnym kształcie, żeby po skończonej pracy spakować jedną w drugą a potem w jeszcze większą a tym samym żeby nie zajmowały zbyt dużo miejsca i były dostępne zawsze wtedy kiedy są potrzebne.

Zobacz podobne wpisy