Naczynia emaliowane – czy warto mieć je w domu?

Naczynia emaliowane powoli wracają do łask – zauważają je nawet konsumenci, które niegdyś chętnie korzystali przede wszystkim z garnków ze stali nierdzewnej. Dlaczego warto dać się przekonać emaliowanym naczyniom? Jakie korzyści płyną z ich użytkowania?

The form you have selected does not exist.

Naczynia emaliowane i kwasoodporność

Chociaż mogłoby się wydawać, że emaliowane garnki to przeżytek, który został wyparty przez znacznie lepsze materiały, nie bez powodu to właśnie emalia towarzyszyła nam w kuchni od wielu lat. Obecnie wracamy do niej ze świadomością, że to nie tylko ciekawie wyglądający element designu, ale także naprawdę dobry jakościowo produkt. Dlaczego? Emalia jest materiałem kwasoodpornym. W praktyce oznacza to, iż można przygotowywać w niej dania zarówno wytrawne jak i słodkie, nie martwiąc się, iż smak i zapach przeniknie do potraw. Dodatkowo nie wchodzi w reakcje z żywnością, dzięki czemu gotowanie w nich jest wyjątkowo bezpieczne. Między innymi dlatego emaliowane naczynia polecane są alergikom.

Łatwość użytkowania

Naczynia emaliowane charakteryzują się także dużą łatwością użytkowania. Doskonale przewodzą ciepło, dlatego możemy w nich gotować bez większych problemów – na przykład z przywieraniem posiłków. Dodatkowo można myć je w zmywarce bez ryzyka wyszczerbienia.

Oryginalny design

Osoby, które cenią sobie naczynia emaliowane, nierzadko podkreślają znaczenie designu podczas kupowania tego typu wyrobów. Obecnie emaliowane garnki nie wyglądają tak, jak kiedyś. Wzornictwo jest coraz bogatsze i z łatwością możemy dostosować je do każdego wystroju kuchni, nie tylko do tych urządzonych w stylu rustykalnym czy klasycznym. Wśród naczyń emaliowanych znajdziemy zarówno tradycyjne wzornictwo, jak i bardziej modernistyczne rozwiązania, pięknie wpisujące się w nowoczesne, minimalistyczne wnętrza.

Naczynia emaliowane, chociaż mogłoby się wydawać, iż dawno wyszły już z mody, wracają z wielkim hukiem. Warto zwrócić na nie uwagę podczas następnych zakupów.

Podobne wpisy