naczynia-miedziane
||

Naczynia miedziane – w czym tkwi ich tajemnica?

Naczynia miedziane znane są ludzkości od stuleci, jednak obecnie znowu zyskują nasze zainteresowanie. Prawdopodobnie dzięki coraz głośniejszemu mówieniu o ich antyseptycznych właściwościach i pozytywnym wpływie na ludzki organizm. W czym tkwi ich tajemnica i które z naczyń warto zamienić na miedziane odpowiedniki?

The form you have selected does not exist.

Szukasz naczyń miedzianych?  zajrzyj do sklepu Ayurveda Polska

naczynia miedziane
naczynia miedziane

Miedziane naczynia – nowa moda?

Miedziane naczynia to fenomen, który rozpoczął się dawniej niż nam się wydaje. Znane były już w starożytnych Indiach, w których wodę przetrzymywaną w nich uznawano za eliksir służący zdrowiu i urodzie. Co zaskakujące – obecnie rzeczywiście wiemy, iż w miedzianym naczyniu woda polega procesowi jonizacji, podczas którego zabijane są szkodliwe drobnoustroje, takie jak grzyby, pleśń czy bakterie. Co zatem daje nam picie wody z takich naczyń?

Właściwości wody miedzianej

Woda trzymana w miedzianych naczyniach przede wszystkim wspiera prawidłową perystaltykę jelit, a co za tym idzie wspomaga także przemianę materii. Dzięki właściwościom antybakteryjnym wpływa także na szybsze gojenie się ran, zapewniając im odpowiednie środowisko pozbawione drobnoustrojów. Picie wody z miedzianych naczyń polecane jest także osobom borykającym się z problemami tarczycy. Miedź jest bowiem niezbędnym elementem do regulowania prawidłowej pracy tarczycy. Ułatwia także utrzymanie stawów w dobrym zdrowiu, walcząc z zapaleniami i bólem, nierzadko związanym z reumatyzmem. Lista jest długa i imponująca. Dlatego z całą pewnością warto zastanowić się, które naczynia miedziane warto trzymać w swoim domu.

Naczynia do wody z miedzi

Naczynia miedziane to nie tylko kubki, które najczęściej możemy znaleźć w indyjskich restauracjach, cały czas korzystających z dawnej mądrości. Z powodzeniem znaleźć można także dzbanki, eleganckie karafki a nawet baniaki – te ostatnie polecane są zwłaszcza w domach z dużą ilością domowników. W ten sposób możliwe jest przygotowanie wody dla każdego, nie tylko do picia, ale także do zabiegów pielęgnacyjnych.

Butelka miedziana – idealna na drogę

Obecnie nierzadko korzystamy także z butelek, w których możemy przechowywać wodę w trakcie dnia w pracy czy szkole. Butelka miedziana pozwala nie tylko żyć w duchu less waste, nie korzystając z butelkowanej wody, ale także na przygotowanie jej do spożycia w prosty sposób, nie wymagający filtrów. To niezwykle praktyczne, a także prozdrowotne rozwiązanie.

 

Podobne wpisy