Nieprzywierające naczynia

Nieprzywierające naczynia do codziennego gotowania

Nieprzywierające naczynia do codziennego gotowania to naczynia z powłoką zapobiegającą przywieraniu są idealne dla domowych szefów kuchni, którzy chcą, aby ich zestaw naczyń był prosty i bezproblemowy w kuchni. Twoje jedzenie nie przyklei się do garnków i patelni, możesz przygotować pyszne posiłki bez użycia tony oleju, a co ważniejsze, sprzątanie to pestka.

The form you have selected does not exist.

Obecność na rynku tak wielu wspaniałych naczyń do gotowania z powłoką zapobiegającą przywieraniu może być przytłaczająca. W dzisiejszym artykule wymieniliśmy 3 typy naczyń z powłoką zapobiegającą przywieraniu, aby pomóc Ci zdecydować, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy!

Powłoka ceramiczna

Jesteśmy fanami ceramicznych naczyń z powłoką zapobiegającą przywieraniu, ponieważ są one przyjazne dla środowiska i łatwe w użyciu dla przeciętnego domowego kucharza. Jego powłoka zapobiegająca przywieraniu składa się również z materiałów organicznych, które są wolne od toksycznych chemikaliów.

Możesz godzinami dusić mięso lub smażyć przepyszne steki na patelni w wysokich temperaturach, nie martwiąc się, że do jedzenia przedostaną się szkodliwe chemikalia.

Zestaw garnków Powłoka ceramiczna
Zestaw garnków Powłoka ceramiczna – darmowa dostawa z Amazon

Powłoka emaliowana

Żeliwo emaliowane to wybór naczyń kuchennych o dużej wytrzymałości, zapobiegający przywieraniu i jest preferowaną opcją przez profesjonalnych kucharzy. Jego powłoka zapobiegająca przywieraniu jest przyjazna dla środowiska i uważana przez FDA za bezpieczną w użyciu w wysokich temperaturach gotowania.

Niestety te zestawy naczyń mają wysoką cenę ze względu na ich trwałość i wysokiej jakości materiał. Oprócz tego, że są ciężkie w kieszeni, są również dość ciężkie, więc mogą nie być najlepszą opcją, jeśli szukasz lekkiej patelni do smażenia jajek lub rzucania naleśników.

Powłoka emaliowana zestaw garnków emaliowanych

PTFE

PTFE to najstarsza i najpopularniejsza patelnia z powłoką nieprzywierającą ze względu na przystępną cenę i łatwą do czyszczenia powierzchnię. Jest to wybór wielu domowych kucharzy do codziennego gotowania i jest bezpieczny w piekarniku do 260°C. Należy jednak pamiętać, że ten rodzaj naczyń nie jest odporny na wysokie temperatury. Poza tym używanie naczyń pokrytych PTFE jest bezpieczniejsze niż kiedykolwiek, ponieważ wprowadzono w życie nakaz, aby produkty PTFE nie zawierały PFOA.

Dostępnych może być wiele nieprzywierających opcji naczyń kuchennych, takich jak żeliwo pokryte powłoką ceramiczną i emaliowane, ale patelnie PTFE okazały się znacznie lepsze pod względem trwałości i mogą przetrwać zarówno powłokę ceramiczną, jak i emaliowaną.

Jak dbać o nieprzywierające naczynia kuchenne?

Żywotność naczyń z powłoką nieprzywierającą będzie zależeć od tego, jak się nimi zajmiesz. Dobrze utrzymana patelnia wystarczy na 3-4 lata.  Oto kilka prostych wskazówek, których możesz przestrzegać, aby jak najlepiej wykorzystać naczynia z powłoką zapobiegającą przywieraniu:

  • Unikaj przegrzania patelni.
  • Unikaj używania metalowych przyborów na patelni, ponieważ metal może porysować lub odpryskiwać jego powłokę.
  • Umyj patelnię ręcznie łagodnym mydłem i wodą.

Naczynia z powłoką zapobiegającą przywieraniu stały się podstawowym elementem kuchni, niezależnie od tego, czy jesteś nowym kucharzem domowym, czy profesjonalnym szefem kuchni. Pamiętaj, aby zapoznać się z odpowiednimi instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji przed użyciem jakiegokolwiek naczynia do gotowania, aby przedłużyć żywotność zakupu. Miłego gotowania!

Podobne wpisy