Nowoczesna porcelana czyli jaka?

Nowoczesna porcelana kojarzy nam się przede wszystkim z tradycyjnym wzornictwem i elegancją oraz przepychem. Nie wybieramy jej z użytkowych powodów – do codziennych obiadów czy śniadań służy raczej zastawa z Ikei niż porcelanowe talerzyki czy filiżanki. Pragniemy, by przede wszystkim wyglądała, zwłaszcza podczas wyjątkowych okazji. Jednak czy porcelana wysokiej jakości nie może być użytkowa?

The form you have selected does not exist.

Nowoczesna czyli jaka?

Porcelana nie zawsze musi wyglądać jak prezent ślubny sprzed 50 lat. Oczywiście klasyczna porcelana charakteryzuje się doskonałą jakością a także pięknym, ponadczasowym wyglądem. Jednak wiele osób nie wyobraża sobie używać jej – zwłaszcza w minimalistycznych wnętrzach, w których króluje czerń i biel. W takich przestrzeniach kwiatowe wzory mogą nie do końca współgrać z resztą wystroju. Dlatego projektanci porcelany śmiało korzystają z nowych trendów i tworzą zastawy na przykład w stylu skandynawskim, rustykalnym czy retro, by doskonale dopasować się do indywidualnych potrzeb coraz większej ilości osób. Porcelana z pewnością spełni oczekiwania wielu osób, które do zastawy podchodzą bardziej użytkowo.

Prostota i ciekawe wzornictwo

Nowoczesna porcelana charakteryzuje się przede wszystkim odejściem od tradycyjnych owalnych kształtów. Obecnie możemy znaleźć prawdziwą porcelanę w kwadracie czy prostokącie, co świetnie wpisuje się zwłaszcza w bardzo minimalistyczne wnętrza, które bazują na geometrycznym wzornictwie. Dodatkowo tradycyjna biel czy beż z kwiatowymi elementami została zastąpiona wyłącznie jednym kolorem – najczęściej czernią bądź bielą. W ten sposób porcelana zachowuje swój elegancki wygląd, jednocześnie odpowiednio dopasowując się do potrzeb współczesnego konsumenta. Nie brak na niej jednak wzorów – znajdziemy tam przede wszystkim geometryczne motywy bądź delikatne linie. Wszystko to sprawia, że nowoczesna porcelana pięknie wpisuje się w przestrzeń współczesnych mieszkań i domów.

Podobne wpisy