patelnie

Patelnie

Patelnie do domowego użytku niczym dziś nie odbiegają od tych typowo gastronomicznych. Cieszy to osoby, które uwielbiają gotować a czas spędzony w kuchni jest celebracją szczęścia Dobry kucharz posiada w swoim zestawie kilka patelni i każda spełnia swoją określoną funkcje. Możliwości jest sporo bo są patelnie do naleśników, patelnie grillowe czy woki, w których można przygotować specjały kuchni azjatyckiej. Wybierając nową patelnię określmy swoje potrzeby, które powinna ona spełnić. Czy gotujemy dla jednej czy kilku osób ?

The form you have selected does not exist.

Czy spędzamy w kuchni minimalną ilość czasu a może to właśnie kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem w naszym domu. To wszystko ma znaczenie bo nie ma sensu przepłacać za profesjonalna patelnie jeśli używamy jej tylko od święta a na co dzień wolimy jeść w restauracji. Jeśli jednak dużo gotujemy to dobry sprzęt jest równie ważny jak jakość produktów spożywczych.


Przyjrzyjmy się bliżej jaki mamy dostępny wybór patelni. Producenci oferują nam solidne i ciężkie patelnie żeliwne, lżejsze aluminiowe, ceramiczne, tytanowe lub stalowe. Patelnia żeliwna z pokrywką będzie bardzo dobrym wyborem do potraw, które potrzebują dłuższej ilości czasu. Idealna patelnia równomiernie się nagrzewa i doskonale przewodzi ciepło. Nasza wielowiekowa tradycja odlewnictwa sprawiła, że polskie żeliwne patelnie cieszą się doskonałą opinią. Żeby zaoszczędzić miejsce w kuchni możemy wybrać uniwersalną patelnię na której usmażymy mięso oraz warzywa a następnie całość zalejemy sosem i wstawimy do piekarnika. Takie naczynie musi być wykonane w całości z materiału, który jest żaroodporny.

Duża popularność mają naczynia z powłoką imitującą kamień a szczególnie z nieprzywierającą powłoką. Wzorowa patelnia to dla wielu patelnia na której można przygotować posiłek prawie bez tłuszczu. Smażenie na niewielkiej ilości tłuszczu umożliwia zarówno powłoka ceramiczna, jak i teflonową. Są także łatwe w utrzymaniu czystości – po każdym użyciu patelnię wystarczy przetrzeć papierowym ręcznikiem. Możemy wybrać pięknie wyglądające miedziane patelnie, które staną się niebanalną dekoracją naszej kuchni. Dziś to nie tylko niezastąpiony i praktyczny sprzęt do smażenia. Pięknie wykonane patelnie swoim designem świetnie wpisują się stylistykę kuchni i są chętnie wieszane na ścianie i pokazywane gościom. Żeby patelnia służyła nam przez długi okres czasu stosujmy się do zaleceń producenta. Sprawdźmy jak należy myć i konserwować poszczególne patelnie.

Podobne wpisy