Podstawki do jajek

Podstawka czy kieliszek na jajko to bardzo użyteczny i przydatny przedmiot w kuchni. To praktyczne naczynie ułatwia obranie jajka podczas śniadania. Służy pomocą dorosłym oraz dzieciom. Znaczna większość wzorów podstawek na jajka kierowana jest właśnie dla najmłodszych odbiorców. Wykonane z dobrej jakości tworzyw sztucznych zapewniają bezpieczeństwo podczas użytkowania przez dzieci a ich kolory i kształty zachęcają do samodzielnego jedzenia. Kieliszki na jajka mogą przyjmować postać zwierzątek: kurczaków, kotków czy niedźwiadków. Wraz z rozwojem popularności konkretnych bohaterów filmowych czy bajkowych na podstawkach i kieliszkach do jajek możemy znaleźć ich podobizny. Podstawki utrzymują jajko we właściwym miejscu a dodatkowo swoim wyglądem rozweselają, bawią i zachęcają do zjedzenia całego śniadania.

Warto uzupełnić swoją zastawę stołową to podstawki do jajek w większej ilości tak aby każdy miał swoją własną. Dzięki podaniu jajek na śniadanie w podstawce nasze śniadanie przybierze bardziej eleganckiej formy. A jajeczko zjedzone z kieliszka nie tylko będzie bardziej smakować ale też cieszyć zmysły wzrokowe.
Na rynku dostępne są podstawki na jajka w komplecie z solniczką i pieprzniczką oraz takie ze spodeczkiem na którym jest miejsce do wsypania soli i pieprzu. Jest to bardzo praktyczne rozwiązania i często takie podstawki do jajek są właśnie wybierane przez kupujących.

Zobacz podobne wpisy