podtalerze

Podtalerze

Podtalerz to zazwyczaj większy talerz, mający średnicę około 30 centymetrów i pełniący funkcję bardziej eleganckiej podkładki. Zazwyczaj taki podtalerz jest wykonany z bardzo dekoracyjnych tworzyw. Ten dekoracyjny element pełni bardzo ważną funkcję separacyjną. Każdy z nas chociaż raz siedział kiedyś przy stole, przy którym ułożono talerzyki tak bardzo blisko siebie jak tylko to było możliwe. Każdy ruch nożem i widelcem równał się szturchnięciu sąsiada. Prawidłowe nakrycie stołu powinno zajmować około 60 centymetrów. Używając podtalerze a obok ustawiając sztućce mamy pewność, że nasi goście będą siedzieć w komfortowych odległościach od siebie. Użycie podtalerzy podczas naszej uroczystości to bardzo przemyślany pomysł, gdy serwujemy dania bezpośrednio na talerzach. Zanim nasze posiłek zostanie podany nasz stół od samego początku będzie wyglądał pięknie.

Podtalerzy stanowią podstawkę dla kolejnych talerzy i często jest to największy talerz, który możemy zakupić wraz z całym serwisem. Bardzo elegancko wygląda taki porcelanowy podtalerz podczas gdy te mniejsze są wymieniane po zjedzonym posiłku.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo podtalerze wykonane z trwałego tworzywa ozdobione bardzo dekoracyjnymi wzorami. Dużą popularnością cieszą się te pomalowane na złoto czy srebro. Wybór właśnie takich podtalerzy sprawi, że niewielkim kosztem w bardzo prosty sposób możemy zmieniać nasze stoły w zależności od potrzeb o okazji. Moda na różne dodatki dekoracyjne zmienia się prawie tak często jak ta na wybiegach jak więc za nią nadążyć nie wymieniając całej zastawy stołowej ? Podtalerze są idealną odpowiedzią na takie dylematy. Gdy zmienią się trendy zmienimy tylko nasze podkładki na stole bez konieczności wydawania ogromnej sumy na wymianę wszystkich talerzy.

Zobacz podobne wpisy