Półki i regały dziecięce

Półki i regały dziecięce  – czym kierować się podczas wyboru?

Półki i regały dziecięce niekoniecznie wydają nam się niezbędnym elementem pokoju naszych pociech. A jednak! Szafa nie wystarczy przecież na pomieszczenie wszystkiego – zaprawieni w bojach rodzice z pewnością już o tym wiedzą. Dodatkowo z czasem przybywa maluchom nie tylko zabawek i ubranek, ale także książek czy gier. Jakie zatem półki powinniśmy wybierać? Czy od razu zakupić cały regał, czy może zdecydować się na dołączanie kolejnych elementów?

The form you have selected does not exist.

Wszystko zależy od miejsca

Jeśli pokój dziecka jest przestrzenny, możemy pozwolić sobie na postawienie regału, na którym mieścić się będą książki, zabawki, gry i inne gadżety rosnącej pociechy. To dobre rozwiązanie dla dziecka, które lubi dbać o swoje rzeczy, ale także chce zawsze mieć do nich dostęp. Dodatkowo z regału w pokoju dziecięcym mogą korzystać także inni członkowie rodziny. To pozwala także oszczędność miejsca w innych pokojach. Jeśli jednak pokój dziecięcy jest niewielki, z łatwością możemy pomieścić wszystkie akcesoria na ścianach. Skorzystajmy z prostych półek, najlepiej drewnianych, które będą pasować do wnętrza. Z czasem będzie można umieścić je w innym pokoju. Jeśli chcemy bardziej przystosować je do kolorystyki pokoju dziecięcego możemy je przemalować lub skorzystać z naklejek na meble. Świetnym wykorzystaniem miejsca na ścianie są także półki wyglądające jak boksy, które możemy dowolnie dostawiać, tworząc z nich interesujące kształty. Na takich półkach zmieszczą się nie tylko książki ale również gry czy zabawki.

Wybór odpowiednich półek lub regału do pokoju dziecięcego może pozwolić nam oszczędzić sporo miejsca i przygotować się na zmiany w życiu naszej pociechy – gdy z dziecka powoli będzie zmieniać się w nastolatka.

Podobne wpisy