Przechowywanie zabawek

Przechowywanie zabawek – praktycznie i wygodnie

Przechowywanie zabawek, zwłaszcza na pewnym etapie życia dziecka, może wydawać się rodzicom prawdziwą mordęgą. Im starsze jest dziecko, tym więcej ma zabawek, które nie mieszczą się już w domu. Jak zatem przechowywać je w sposób praktyczny i wygodny, by nie marnować przestrzeni mieszkania?

The form you have selected does not exist.

Organizery na zabawki

Organizery na zabawki to chyba najlepszy sposób na to, by przechowywać rzeczy dziecka w jednym miejscu. To na przykład praktyczne skrzynie, w których dziecko może samodzielnie odłożyć swoje zabawki, a następnie resztę poukładać na wieku. Tego typu akcesoria uczą dziecka samodzielności, pokazując mu konieczność zachowania porządku w swoim pokoju. Niektóre, mniejsze organizery, mogą być umieszczone na przykład pod łóżkiem. W takich pojemniczkach dziecko może trzymać mniejsze zabawki, takie jak samochodziki.

Półki na zabawki

Półki w pokoju dziecięcym mogą spełniać różnorodne funkcje. Sprytni rodzice wykorzystują je do tego, by układać na nich zabawki, takie jak pluszaki czy lalki. W ten sposób nie muszą znajdować na nie miejsca w innych kątach pokoju. Dodatkowo misie czy inne pluszowe zabawki stanowią ciekawą dekorację w pokoju dziecięcym. Później, gdy dziecko wyrośnie ze swoich zabawek, półki można wykorzystać do innych celów – na przykład układania książek.

Szuflady pod łóżko

Szuflady pod łóżko są świetnym rozwiązaniem w pokojach, w których nie ma miejsca na duży organizer. W ten sposób rodzice i dzieci mogą z łatwością pomieścić zabawki a nawet inne akcesoria, nie zajmując przy tym przestrzeni. Szuflady nierzadko są częścią łóżek dziecięcych. Można także kupić je oddzielnie.

Podobne wpisy