Pufy i siedziska dla dziecka

Pufy i siedziska dla dziecka. Czy są dobre dla dziecka?

Pufy i siedziska to coraz częściej wybierany element nie tylko do pokojów dziennych, ale także pokojów dziecięcych. Rodzice zauważyli bowiem, że ich pociechy chętniej korzystają z tych nietypowych siedzisk, niż z tradycyjnych krzeseł czy foteli. Czy jednak są one dobre dla dzieci?

The form you have selected does not exist.

Pufy i siedziska w pokoju dziecięcym

Odpowiednie meble do siedzenia powinny być niezastąpionym elementem każdego pokoju dziecięcego. W chwilach odpoczynku czy zabawy pociecha powinna mieć możliwość zapewnienia swoim plecom jak największego komfortu. Zwłaszcza biorąc pod uwagę przeciążenia kręgosłupa, z którymi boryka się wiele dzieci. Dlatego coraz więcej rodziców decyduje się na meble, które doskonale dopasowują się do ciała i odpowiednio podpierają kręgosłup. Tego typu siedziskiem są na przykład pufy sako, które przypominają wielki worek. Jednak nie dajcie się zmylić. Siedziska wypełnione są elastycznymi kulkami polistyrenu, które z łatwością przylegają do ciała. Nierzadko zastępuje się nimi krzesła anatomiczne, które również mają na celu odciążenie kręgosłupa. Dlatego tego typu siedziska poleca się kobietom w ciąży.

Co jednak z dziećmi?

Pufy i siedziska to idealny mebel do pokoju dziecięcego. Zachęca swoimi kształtami oraz dostępnymi kolorami. Dodatkowo dziecko może zagłębić się w nim i usiąść wygodnie podczas czytania książki czy spędzania wolnego czasu. To znacznie przyjemniejsze i bezpieczniejsze niż siedzenie na kanapie, która nie zawsze zachęca do utrzymania prawidłowej postawy ciała.

Podobne wpisy